Малі фермери не можуть повноцінно використати результати аналізів ґрунту – думка
Регулярний аналіз ґрунту дає змогу істотно підвищити ефективність сільгоспвиробництва. Втім, дрібні фермери дуже часто мають проблеми з їх інтерпретацією, тому не можуть повноцінно використати результати аналізів ґрунту.
Таку думку висловив Володимир Нехай, консультант проєкту IFC «Розвиток фінансування кліматично-орієнтованого сільського господарства», пише Агротаймс.
«Якщо дані, надані лабораторією, не мають докладної системи внесення добрив з розрахунками концентрації діючої речовини і переводом цих діючих речовин на конкретні добрива, жоден середньостатистичний фермер не зможе цим аналізом повноцінно скористатися», – зазначив фахівець.
За його словами, аби використати результати аналізів ґрунту, фермер дуже часто мусить залучати додаткового фахівця для їх інтерпретації, а це, відповідно, додаткові витрати.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
Нічого фермери свої потєрі, особливо найспритніші, доберуть бросовими цінами на земельку селянську при викупленнях та оформленнях гарантійних “заповітів” липових на нею, якими прикривають надання бідному селянину грошів у борг.
Ну, та й де коментар ?
Раз не опублікували, значит це ви селянам байки розповідаєте, що ціна 1 га. землі пайової вартує 500, максимум – 1000 доларів.
А реально ж за скромними оцінками 2000 – 2500 доларів за 1 га. – це на пісках, глинищах, ракушняках і болотах (солончаках).
А така, що нормальна, богарна, то й усі 4000 – 4500 за 1 га.
Дурите народ селянський на торгах земельних.
Як видурили у агропромисловій галузі у трударів акціонерів цукрові заводи та розвалили.