Майстриня з Закарпаття виготовляє авторські рослинні сиропи
Валерія Попович, екоактивістка та волонтерка із Закарпаття, створила власний бренд екопродукції під назвою «Лісостеп». З польових квітів майстриня виготовляє дивовижні авторські сиропи, пише SEEDS.
Технологія їх приготування порівняно проста: потрібні вода, цукор та приготована в особливий спосіб та чи інша рослина (м’ята, фіалки, кульбабки). Це і є основа авторського продукту.
«Я збираю трави далеко від міських доріг, щоб рослини не насичувалися шкідливими речовинами. В основному роблю це у своєму селі — Сторожниці, але також регулярно ходжу в гори й намагаюся там зібрати максимум», — розповіла дівчина виданню Varosh.
Волонтерство та екосвідомий спосіб життя — звична для дівчини річ. А от запустити свій перший бізнес-проєкт вона наважилася тільки цього року.
«Я люблю природу, збирати та вивчати рослини. Вже близько 5 років вчуся їх правильно засушувати та варити. Майже всі рецепти я спочатку брала з мережі, а зараз вже можу самостійно експериментувати.
Я постійно експериментую і намагаюся робити неочікувані поєднання. Наприклад, не тільки сушити рослини, а й варити з них щось незвичне. Це завжди загадково, бо звичні трави можна використати у неочікуваних поєднаннях, а інколи й навпаки — можна смакувати продуктами з тих рослин, які ви б ніколи за звичних умов не з’їли», — каже Валерія.
Спочатку Валерія готувала трави для себе та родини, а потім відправляла друзям з інших міст як подарунок із Закарпаття.
«Мені дуже подобається процес — збирати трави, їх готувати, потім заливати у баночки, все гарно оформлювати, фотографувати, пакувати. Навіть відправляючи своїм друзям я намагалася зробити все так якісно, ніби вони мої замовники», — додає дівчина.
Потім Валерія вирішила, що цю ідею можна капіталізувати. До того вона шукала спосіб, як можна ще більше донатити на ЗСУ і вирішила створити якийсь продукт, який можна було б продати. Тому 15% прибутку стабільно йде на потреби військових.
Читайте також: На Полтавщині вперше зацвіла затишна плантація лаванди
Валерія говорить, що її маленька ідея також і про популяризацію природи Закарпаття, яку треба оберігати від знищення.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!