Майстриня з Карпат виготовляє унікальні сири, гармонізовані з біоритмами природи
Серед Карпатських гір українка Міра Волощук варить унікальні сири. Їх готують біодинамічними методами, який полягає у гармонізації процесів з біоритмами природи, пише SEEDS.
Біодинаміка — це сільськогосподарський метод, який полягає у гармонізації процесів з біоритмами природи, максимально використовуючи енергію води та світла, землі та повітря. Усе це виконує Міра на своїй фермі, тому її кози живуть щасливо і дають для сиру найсмачніше молоко.
“Динамічна ферма — це про закритий цикл. Тут в ідеалі повинні бути обов’язково тварини — корови, кози та кури, бджоли. Випас. Все повинно бути гармонійно поєднано. Ми намагаємося якомога менше втручатися в природні процеси. Ми повинні дбати про ґрунт. Бо це, звідки починаються всі продукти. Це наше здоров’я”, — розповідає “Ранку Вдома” засновниця “Міриної майстерні сиру” Міра Волощук.
Для догляду за ґрунтом Міра використовує спеціальні біодинамічні препарати, а всі роботи на її фермі підпорядковані фазам Місяця.
“У нас дуже красивий місячний календар. Вже другий рік підряд з нами діляться французи, і наша біодинамічна асоціація його друкує. Перекладають нам все на українську”, — пояснює фермерка.
Міра — філологиня, яку все життя цікавила природа. Вона дбала про сад і пекла хліб на заквасці. З часом Міра почала професійно вивчати сироваріння, відвідувала майстер-класи. Там і дізналася про біодинамічне землеробство.
“Воно засноване на лекціях Рудольфа Штайнера. Понад 60 країн таке землеробство ліцензоване. Продукти біодинамічні, вважаються в цілому світі як найкращі, найбільш здорові та чисті. Сертифікація Деметр”, — каже фермерка.
Читайте також: Родина квітникарів з Чернігівщини вирощує в теплиці 50 тисяч тюльпанів 38 різних сортів
Міра подорожувала сироварнями Італії, щоб перейняти їхній досвід, після чого вирішила відкрити власну ферму. Почала з чотирьох кіз, зараз їх 24 та 25 козенят. Всі вони справжня сім’я. Стадо своїх кіз Міра випасає цілий рік, тому молоко у них немов пломбір, ділиться жінка. Сир варить із сирого молока, змішуючи денне та вечірнє.
“Ми замовили мідний чан з Італії на 100 літрів молока. Тобто ми беремо сир на живому вогні, ми підігріваємо його. Потім починається другий підігрів так само. Вимішування та догляд за скоринкою — це все ручна робота”, — резюмувала Міра Волощук.
Міра не пастеризує молоко і не використовує заквасок, тому її сири мають унікальний смак. Її майстерні сиру лише три роки, але її знають навіть за кордоном. Сир жінки оцінили французи та італійці. Фермерка тішиться, що попри війну змогла зберегти справу, адже багато сироварень в Україні закрились.
Нині Міра Волощук проводить на своїй фермі гастротури, влаштовує майстер-класи для дітей. Та активно розповідає про свою справу у соцмережах. Її майстерня — це не просто про смачний сир, це про культуру екологічного ставлення до природи, яку жінка і популяризує серед своїх споживачів.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!