Майстри з Києва вирощують декоративні гарбузики і перетворюють їх на унікальні світильники

0 3 414

Гарбуз – це не тільки корисно і смачно, але і неймовірно красиво. Так вирішили кияни Володимир і Ольга Сергієнко, посадивши років п’ять тому перше насіння декоративного гарбуза лагенарії.

Із зібраних плодів подружжя творить неймовірної краси світильники, люстри і вази. Як починалося це в ражаюче захоплення в невеликому інтерв’ю для SEEDS  розповіла майстриня Ольга Сергієнко.


– Ви чи не єдині в Україні виготовляєте такі дивовижні рослинні світильники. Як з’явилось таке хобі?

– Ми побачили якось живі гарбузики лагенарії. Це було в Одеській області – там вони краще ростуть. Там тепліше. Жінка робила з них твори дещо простіші – пляшечки зі джгутиком.

Мені ця рослина сподобалася: і форма, і структура. Ми купили насіння, посадили. У перший рік виросло їх небагато – здається всього 5 гарбузиків. Вони у нас роки 2 лежали як простий декор, поки я не знайшла в інтернеті, що ж люди роблять з таких плодів.



Зараз такі світильники дуже популярні як в Європі, так і в азіатських країнах. Дуже багато їх в Туреччині, але там люблять трохи інше оформлення – більш яскраве, з камінням. Ось я і подумала: чому і нам не спробувати?

Ідея була моя. Чоловік спочатку впирався. Але тепер ми виготовляємо і люстри, і настільні лампи, і вази з таких гарбузиків. Для нас це просто хобі. Чоловік мій меблями займається, я – бухгалтер.

– Над створенням лампи ви, напевно, працюєте разом, але, хто ж більше?

– Ідеї загальні, а ось руками працює більше чоловік. Та й я раніше більше приділяла уваги цій справі, а зараз за часом не дуже виходить. До того ж чоловік краще володіє інструментом.



– Це складна робота?

– Не зовсім так – це, скоріше, трудомісткий процес. Але сама робота теж дуже копітка і не тільки під час фінальної обробки.

Такі гарбузи у нас вирощувати непросто – дуже багато плодів перегниває. У нашій місцевості, під Києвом, багато не встигають навіть дозріти. Багато доводиться викидати.

Процес підготовки теж вельми копіткий. Зовні потрібно обробити. Там є тонка шкірка, її потрібно дуже акуратно зняти.

– Чи багато землі потрібно для вирощування таких живих світильників?

– Трохи. Справа в тому, що їх краще пускати рости вгору. Можна навіть на звичайне плодове дерево. Можна такий гарбуз вирощувати і як звичайний – на землі, але в такому випадку він починає деформуватися і матиме некрасиву форму.



– Скільки плодів зазвичай виростає в рік?

– По різному. Буває на рослині немає жодного плоду, а часом їх з десяток. Але якщо багато плодів – це теж не добре. Вони не дозрівають. Треба залишити плодів 6-7, решту обривати.

Від насіння, до світильника – дуже довгий шлях, але на кожному етапі отримуєш величезне задоволення від роботи з цим фантастичним рослиною.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  


Людмила Калита, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!