Біоенергетичні ферми – порятунок для українських сіл

0 1 283

Енергетичні ферми допомагають територіальним громадам використовувати місцеву сировину і спеціально вирощену біомасу для теплової енергії та електроенергії. Перші такі енергетичні підприємства уже започаткували на Тернопільщині. Є надія, що незабаром вони з’являться у всіх областях.

“Енергетичне господарство — воно є прототипом, так званого в Україні, фермерського господарства. Тільки те, що специфіка буде більше націлена на вирощування відповідних енергетичних культур”, — пояснив завідувач відділу Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик.

Він упевнений, що такі господарства будуть розвиватися. І такі спроби вже є не лише на Тернопільщині, а у Вінницькій і Харківській областях.

“Щоб розпочати дану справу, звісно, що треба брати не тільки вирощування, а й все одно і використання об’єкта. Якщо ми на сьогодні маємо невелику школу на 2-3 тисячі метрів квадратних — під таку площу нам потрібно було б 10-20 гектарів енергетичних культур. Впродовж року це є такий повний цикл і вирощування, і використання”, — зауважив Гументик.

За його словами, сьогодні найпрактичніші у використанні є деревинні культури — тополя, верба.

Енергетичні ферми – це невеликі приватні господарства, які об’єднуються у біоенергетичні підприємства, впроваджують екологічно зберігаючі технології, інтегрують у вже наявну систему ведення сільського господарства так звані біорезерви — використання відходів господарської діяльності у землеробстві й тваринництві для їхньої подальшої утилізації, переробки як енергії та інших видів відновлюваної сировини.

SEEDS.org.ua за інформацією ukr.radio

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!