Львівські ягідники готуються до відновлення агротуристичного сезону

0 1 438

Карантин закінчується, а ость туристична активність в Україні тільки починається. Готуються до прийому гостей і в органічному ягідному кооперативі “Як Бджола”, що на Львівщині.

На карантині, кажуть, не байдикували – нещодавно на території органічної ягідної плантації в селі Боложинів встановили апіхатинку, а згодом і чимало вуликів. Це далеко не все, чим збираються приваблювати агротуристів львівські ягідники, про більше SEEDS розповів співзасновник кооперативу Олег Бачинський.


– Підкосив карантин багатьох аграріїв, а тим паче тих, то орієнтується ще й на туризм. Але не вас – на вашій локації саме активна фаза підготовки до прийому туристів?

– З липня думаємо запустити туристичну локацію, зараз розробляємо стратегію просування і позиціонування. До кінця травня готуємо концепцію по туризму – на перший погляд ефектну. Хочемо зробити нашу плантацію в Боложинові цікавою для туристів. Орієнтуємось на сім’ї з дітьми і екскурсій для груп дітей.

Наступного тижня будемо висаджувати суницю садову 3 га, облаштовуємо зоокуток. У нас на локації вже є два поні, три коника, кози, вівці, кури, качки, бджоли і навіть… бобри. Нещодавно народилось десятеро поросяток.



– Кажуть, у вас навіть порибалити можна? 

– З початком карантину, не розуміючи як далі розвиватиметься ситуація, ми почали економити. Одним із пунктів економії була заміна вакансії сторожа – ми по черзі проводили цілу добу на плантації в Боложинові. Однак це дозволило краще вивчити нові можливості і дізнатись більше. Наприклад, нові атракції для туристів у вигляді рибалки.

Рибалка в ставку буде лише для членів кооперативу, для туристів збираємось організовувати рибалку в сусідньому каналі. Однак без екзотики – спеціально запускати туди екзотичних риб ми не будемо, щоб не порушувати екологічний баланс.

– До слова про бобрів – чи не збираєтесь обладнати домівку для них? Нещодавно ви завезли на плантацію хатинки для бджіл і навіть апібудиночок встановили.

– Бобрам заважати не будемо – в них нічний спосіб життя. Бобри дикі тварини, їх приручити важко. Вони живуть в норах, тому не думаю, що вони захочуть жити в хатинках.



Щодо бджіл – вулики в нас з’явилися тільки кілька днів тому – майстрували ми їх самі під українську рамку.

Розробка вуликів надихалась та відштовхувалась від природного заселення бджіл у дупла дерев. Зважаючи на це, наші вулики вертикальної форми із нижньою вентиляцією.

А ось апіхатину робили для нас спеціалісти з Івано-Франківська – це їхня  унікальна розробка.

Тепер працюємо як бджілки, вже разом із бджілками.

– Якраз перед карантином тут відгуло багатолюдне свято первоцвіту, чи готуєте якісь заходи до поновлення туристичного сезону?

– Через карантин масштабних заходів поки не плануємо. А згодом саме подієвий туризм і будемо розвивати. Надалі ми хочемо збирати в себе до 1000 людей на різного роду фестивалі і заходи.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!