Лохину з українського ринку може витіснити нова унікальна ягода

0 2 884

Ірга або джунберрі або саскатун – ця ягідна культура практично невідома в промисловому ягідному бізнесі Східної Європи, за винятком садівників-любителів. Однак в Канаді іргу вирощує близько тисячі фермерських господарств на площі понад півтори тисячі гектарів.

Ірга має безліч переваг перед лохиною: у неї дуже хороші смакові якості, вона перевершує лохину за вмістом вітамінів і антиоксидантів, її врожайність мінімум в два рази вище, ніж у лохини, і вона не вимоглива до кислотності ґрунтів, на відміну від лохини.

Хоча українські ягідники, які обпеклися на жимолості, обережніше підходять до нових культур, деякі вже почали цікавитися можливостями придбання саджанців ірги.

До речі, дуже багато учасників ринку ягід не усвідомлюють, що вже найближчим часом ринок продуктів харчування дуже сильно зміниться.

На зміну консервативним споживачам, які виросли в умовах власних країн і з мінімальним набором традиційних страв на сніданок, обід і вечерю, приходить нове покоління, яке звикло, при наявності бажання і можливостей, протягом декількох хвилин зібратися і полетіти в іншу країну на вихідні.

Зараз це покоління тільки починає заробляти перші гроші, але за кілька років воно повністю змінить картину споживання. І саме це покоління, на думку канадських і американських вчених, буде постійно пробувати щось нове.

На смак плоди ірги нагадують вишню або родзинки і, зазвичай, ніжніші від лохини, хоча багато хто відзначає певний  присмак “деревини” в цій ягоді.

Чому ця ягода так популярна в Канаді, але практично зовсім невідома в Україні та інших країнах Східної Європи? Зовні ягоди ірги дуже схожі на ягоди лохини за формою і навіть за кольором. У Канаді іргу використовують, переважно, для потреб переробки.

З ірги роблять джеми, сиропи, заморожують і продають для потреб кондитерської промисловості, для наповнювачів йогуртів та інших продуктів харчування, іргу також сушать і продають в роздріб і для переробки в інших харчових виробництвах.

Незважаючи на те, що ця ягода використовується поки переважно для переробки, фермери Канади активно просувають її і для споживання в свіжому вигляді або як заморожену ягоду протягом усього сезону.

Чим ірга цікава для фермера? Перш за все своєю невибагливістю до якості і кислотності ґрунтів, а також дренажу, хоч вона і не любить сильно зволоженою грунту. Крім того, ірга – це рання ягода – плоди дозрівають через 45-60 днів після першого цвітіння. В умовах України урожай ірги буде дозрівати приблизно в другій половині червня.

Ірга має високу морозостійкість, а її квіти є самозапильними. Зазвичай ірга – це чагарник або невелике дерево.

З точки зору харчової цінності, ягоди ірги, схоже, створені спеціально для спортсменів, так як ягода містить 18% цукру і близько 80% води.

Зміст вологи у ірги нижчий, ніж у лохини, тому в ній міститься набагато більше кальцію, натуральних волокон, білків, вуглеводів і ліпідів. Ірга також є відмінним джерелом заліза – в кожній порції міститься близько 23% RDA заліза (майже вдвічі більше, ніж в лохині).

В ірзі міститься велика кількість калію, магнію, фосфору, а також фенольних сполук, зокрема антоціанів і практично стільки ж вітаміну C, тіаміну, рибофлавіну, пантотенової і фолієвої кислоти, вітамінів А, Е і В-6, як і в голубиці, а також невелика кількість біотину.

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!