Лісівники Вінниччини облаштували для коней-роботяг справжній санаторій

0 295

25 років тому одне з найуспішніших підприємств лісового господарства Вінниччини розпочало займатися розведенням коней. На сьогодні їх тут мешкає аж 32.

У лісовому господарстві працю коней використовували здавна. Сьогодні із впровадженням механізованої праці їх праця відійшла на останні місця. Однак Дашівські лісівники водночас і тримають руку на пульсі сучасності, і не зраджують традиціям предків, застосовуючи працю коней. Здебільшого – для трелювання деревини.

Як їздовий транспорт для патрулювання угідь сьогодні коней практично не використовують, хоча ще недавно їздили на обходах, повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

“Робочі та майстри лісу, на чиїй ділянці ведеться лісозаготівля, на період роботи беруть коня під опіку, щодня забираючи його додому. На тварину видається корм (сіно, овес), і на період роботи у лісі коник живе у тимчасового господаря”, – розповідає головний лісничий держлісгоспу В’ячеслав Криса.

“Робочі” конячки – так ми називаємо тих коней, що працюють у лісі. Вони, звісно, викладаються і фізично втомлюються, виснажуються, тому поступово їх замінюють, відправляючи на відпочинок сюди на ферму.

Тут для них і відпочинок, і справжній санаторій! Ми їх відгодовуємо, балуємо, доглядаємо. А в ліс йде працювати нова зміна”, – розказує схему “ротації” кінних кадрів Наталія Ткаченко, завгосп лісгоспу.

Сьогодні за дашівськими кіньми прицінюється, аби купити, не один господар.

Купують коней у ДП «Дашівське ДЛМГ» для потреб сільського господарства. А ще – часто із лікувальною метою. Відома коне терапія (іпотерапія) використовується як метод реабілітації, особливо ефективною є у лікуванні дітей з різними патологіями.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!