Лише вартість легально придбаних саджанців плодовоягідних культур можна на 80% компенсувати за рахунок держави

0 522

У 2019 році в Україні бюджет державної програми з розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства збільшений до 400 млн грн ($ 15 млн). Основна частина цих коштів спрямовується на компенсацію вартості посадкового матеріалу, тобто саджанців. При цьому, отримати компенсацію вартості посадкового матеріалу можуть тільки ті українські виробники фруктів і ягід, які використовують легальні сорти і сертифіковані саджанці.

У 2018 році завдяки коштам, виділеним за державною програмою часткової компенсації вартості посадкового матеріалу, в Україні було закладено 934 га ягідних культур.

Відповідно до вищезгаданої програми, в розрізі ягідних культур було висаджено:

– Суниці садової – 178 га

– Малини – 86 га

– Ожини – 14 га

– Лохини – 512 га

– Чорної смородини – 52 га

– Агрусу – 3 га

– Червоної смородини – 47 га

– Жимолості – 40 га

Згідно з механізмом програми, спрямованої на державну підтримку садівництва, українським ягідникам компенсувалося до 80% вартості саджанців, але в межах нормативів, визначених Наказом Мінагрополітики України № 151 від 20.03.2018 «Про затвердження нормативів, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форм звітності та переліку обладнання, механізмів і техніки».
Як зазначає засновник одного з провідних українських розплідників ягідних культур «ФруТек» Олег Босий, фермерам, які вирощують ягоди, держава компенсує як витрати на посадковий матеріал, вирощений українськими розплідниками, так і витрати на імпортні саджанці, ввезені легально.
Обов’язковою умовою для отримання фермером компенсації за даною програмою є наявність саджанців ягідних культур придбаного ним сорту в Держреєстрі сортів рослин, дозволених для вирощування в Україні. Крім того, постачальник саджанців повинен мати право на вирощування / продаж посадкового матеріалу того чи іншого сорту.

Іншими словами, компенсацію посадкового матеріалу можуть отримати тільки ті виробники, які використовують легальні сорти і сертифіковані саджанці. Саме тому, в разі звернення за компенсацією, необхідно надати сертифікати, що підтверджують сортові та товарні якості саджанців (для вітчизняного матеріалу) або копію фітосанітарного сертифіката та сертифіката якості / відповідності (для імпортованого матеріалу).

Аналітики відзначають, що за оцінками експертів ягідного бізнесу, в 2018 році в Україні було закладено від 700 до 1000 гектарів нових плантацій лохини. Однак необхідні документи для отримання бюджетної компенсації фермери-ягідники змогли зібрати лише для трохи більше 500 гектарів. Якщо врахувати, що вартість саджанців є головною статтею інвестицій при закладці промислових плантацій голубики, відмовлятися від можливості повернути до 80% цих коштів, закуповуючи саджанці сумнівного походження і якості, в даному випадку не дуже розумно і абсолютно недоцільно з економічної точки зору.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!