Лише один показник метеостанції допоможе садівникам України заробляти додатково мільйон доларів щосезону

0 219

Сучасні агрометеостанцій, можуть істотно підвищити якість та кількість врожаю овочів і фруктів при зниженні витрат,  пише SEEDS.

Про актуальність цього інструменту розповів Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО, Під час семінару EastFruit “Агрометеостанції. Підвищення якості та кількості врожаю овочів і фруктів при зниженні витрат”, проведеного в рамках проєкту ФАО та ЄБРР.

“Лише один показник метеостанції великому виробнику яблука в умовах України може допомогти заробити додатково $1 млн доларів США за сезон. У цих умовах очевидно, що цей інструмент, якщо вміти ним користуватися, окупається моментально.

Хоча більшість продавців метеостанцій, датчиків і програмного забезпечення до них, акцентують насамперед на економії, я думаю, що основні переваги досягаються за рахунок вищої якості продукції, а значить, і вищої ціни, а також за рахунок зростання врожайності”, – каже Андрій Ярмак.

Як же можна заробити мільйон доларів умовному господарству в Україні, що має у своєму розпорядженні 100 гектарів плодоносного саду яблука червоних сортів, які мають попит у світі?

Щоб відповісти на це запитання, потрібно відразу визначитися з тим, скільки коштує яблуко? Оптова ціна на внутрішньому ринку на яблуко червоних сортів в Україні коливається у величезному діапазоні, залежно від якості, пише EastFruit.

Однак великі обсяги продаються по 40-50 центів США, при цьому відсоток забарвленості яблука важливий, але не критичний. Під час експорту яблука в країни з високим рівнем цін обов’язково забезпечувати й високий рівень забарвленості яблука, а також інші параметри якості.



Використовуючи дані з метеостанції, агроном підприємства може заздалегідь зрозуміти, наскільки забарвленим буде яблуко, і чи потрібно вживати заходів для забезпечення максимальної забарвленості яблука за допомогою різних елементів сучасних агротехнологій.

Низький відсоток забарвленості червоних сортів яблука може стати причиною неможливості їхнього експорту, а отже виробнику доведеться задовольнятися ціною внутрішнього ринку. При експорті чиста ціна на яблуко може бути мінімум на 25-30 центів на кг вищою.


На площі в 100 га, за середньої врожайності навіть у 50 тонн із гектара, різниця навіть у 20 центів на кілограмі – це $1 млн доларів США.


І це лише один із безлічі абсолютно реальних прикладів. Як без метеостанції з датчиками вологості листка гарантовано забезпечити отримання яблунею необхідних доз кальцію, критично важливих при безпроблемному зберіганні яблука і його тривалому транспортуванні при експорті?

Зробити це, на думку експертів, практично неможливо, адже потрібно контролювати не тільки допустиму для обробки саду температуру, а й відсутність роси на листках. Але ж працювати доводиться пізно ввечері або навіть уночі, бо влітку надто спекотно і за температур вище 25 градусів за Цельсієм препарати кальцію засвоюватимуться погано.

Читайте також: Зернова криза змушує фермерів вирощувати нові культури і дбати про їх переробку

Однак уночі, як правило, випадає роса, і фермеру потрібно встигнути завершити обробку до її випадання. При цьому на око визначити час випадання роси неможливо, а метеостанція дає змогу це все контролювати в режимі реального часу.

Яблуко, що не має необхідної щільності, також може виявитися непридатним для експорту, або, що ще гірше, може зіпсуватися під час поставки. А це вже призведе до необхідності оплатити утилізацію партії, повної втрати виручки та, що найнеприємніше, втрати репутації.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!