Лимонний огірок – нова екзотична рослина для українських садів
Екзотичний огірок округлої форми під назвою “Кришталеве яблуко” (Crystal apple) був виведений селекціонерами з Англії. Вважають, що його вирощували ще в ХVIII столітті на Американському континенті. Схожість з цитрусовим плодом посприяло появі другої назви “огірок-лимон”.
Лимонний огірок має м’який, солодкуватий смак і хрустку, освіжаючу м’якоть, як запевняють знавці, ніколи не гірчить, добре плодоносить до кінця сезону. Лимонні огірки відрізняються сферичної формою, а плоди чимось нагадують пупкові апельсини.
Жовто-золотиста шкірка тонка і ніжна, з невеликими смужками і плямами, покрита крихітними щетинками – вони їстівні, але легко видаляються. У плодах лимонного огірка міститься протизапальний флавонол, званий фізетін, який відіграє важливу роль у здоров’ї мозку, покращуючи пам’ять і когнітивні функції.
Кущ цього огірка потужний, зі стеблами, що досягають 5 метрів в довжину. Тому іноді його називають огірковим деревом. Для шпалерного вирощування будуть потрібні високі стійки, до 2-х метрів. Але можна ростити і горизонтальним методом. Зав’язі з перших пазух видаляються.
Інтенсивно зростаючі стебла швидко заповнюють відведену ділянку. Тому в рядах не можна садити їх ближче, ніж на 1 метр. Сильна загущенність рослин знижує врожайність, так само як і у інших сортів огірків.
“Кришталеве яблуко” має середню ступінь дозрівання плодів. Перші зеленці можна отримати приблизно на 60-й день після перших сходів. Огірок досягає в розрізі 6-9 см. у південних областях плоди можуть виростати до 18 см в діаметрі.
Збирати їх слід за допомогою секатора або садових ножиць. При цьому на овочі залишається невеликий хвостик. З кожного куща за сезон збирають від 8 до 10 кг ароматних і соковитих плодів.
На смак огірків-лимонів впливає непослідовний режим поливу і нерегулярні підгодівлі. Можливість плодоношення у цього сорту зберігається аж до перших заморозків. Запилюється рослина комахами або вітром. У жіночих квіток дрібні зав’язі, завбільшки з горошину, розмір чоловічих квітів дещо більший.
Якщо ці огірки вирощують в теплиці, то запилення проводять самостійно – за допомогою кисті, перенесенням пилку з чоловічого на жіночий квітка. Огірок-лимон можна використовувати і в декоративних цілях, вирощуючи в кімнатних умовах.
Крім зелених ліан, на ньому красуються великі жовті плоди. На присадибних ділянках кущі також висаджують уздовж паркану, щоб ліани змогли по ньому плестися. Цим можна заощадити площу, а велика кількість сонячного світла, що потрапляє на ліани, підвищує обсяг врожаю.
Насіння лимонних огірків можна знайти в інтернет-магазинах, де є розділи екзотичних овочів. Найбільшим попитом вони користується в Інді для приготування освіжаючих напоїв, а також в кулінарії.
SEEDS.org.ua за інформацією Аграрії разом
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!