Квасоля замість керма: під Житомиром колишній водій вирощує органічні продукти

0 713

Михайло Шевченко зі Старого Солотвина на Житомирщині 33 роки крутив баранку. Зізнається: як бачить фуру — досі серце завмирає. Але роки і здоров’я змусили осісти вдома.

“Шукати нове хобі у старшому віці вже важко, та мені вдалося. Дуже радію, що вийшло отримати на своєму полі гарний і корисний врожай. Сам собою дуже пишаюся”, — не стримує емоцій господар. Особливо щасливий, що цілу ділянку стручкової квасолі виростив абсолютно без хімії. Сам із сім’єю доглядав, сапав — стоїть чистенька і око радує. Врожай перевищив усі очікування.

“Звісно, вкладено в нього багато праці. Ідея з’явилася взимку, вирішили спробувати родиною вирощувати французькі сорти спаржевої квасолі та заробляти на цьому. Початкова інвестиція склала приблизно 120 тисяч гривень. На 35 соток підвели крапельне зрошення. То вже останніми тижнями з дощами більш-менш, а була ж і посуха. Доводилося по 3-4 причепи довозити воду і з 6-ї вечора до ночі поливати”, — киває чоловік на ємності для води, які тримає напоготові.

Стручкову квасолю Михайло звик бачити на полицях європейських супермаркетів, коли бував у тривалих відрядженнях та закордонних стажуваннях

“Заходиш у магазини, а там — цілі полиці із зеленню, салатами у різних гарних упаковках. Ми набирали досхочу. Додаєш цікавих соусів — от і їжа готова. Завжди почувався ситим і задоволеним. Тому одразу охоче взявся за вирощування квасолі, її завжди багато було в тих овочевих делікатесах. Не все ж на ковбасі, шашликах та варениках сидіти. Різноманіття хочеться, і про здоров’я більше замислюєшся з віком”.

Зараз найбільший клопіт господаря — налагодити стабільний збут своєї цінної продукції. Її треба реалізувати одразу, адже за 2-3 дні квасоля може стати вже некондиційною. Грамотні кухарі це бачать одразу.

На збирання своєї продукції господар нікого не наймає — справляються родиною.

“У нашому селі люди починали вирощувати смородину, але саме через погану систему збуту трохи охололи. Хочуть бачити перспективу, швидкий результат, коли беруться за якусь культуру”, — міркує господар. Мріє для початку про 2-тонний рефрижератор, а також про глибоку заморозку, завдяки якій можна було би зберігати його цінну продукцію.

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!