Культурні пасовища – впевнений крок до прибутковості молочного тваринництва в Україні
За допомогою впровадження різних інноваційних проєктів молочне тваринництво в Україні може стати надзвичайно прибутковим. Про це розповів кандидат сільськогосподарських наук Микола Шпек, пише SEEDS.
«Ми прагнемо зробити молочне тваринництво дуже прибутковим і привабливим, особливо для молоді. За допомогою впровадження різних інноваційних проєктів, зокрема доїння на пасовищі.
Зараз практично вся Європа випасає, доїть та утримує корів віддалено від села – за межами тваринницьких ферм.
Але у створенні міцної кормової бази для високого продуктивного тваринництва відіграють велику роль культурні пасовища», – розповів Микола Шпек під час вебінару, організованого проєктом «CowBoyky: Український Дикий Захід».
Продуктивність нинішніх пасовищ в селах України невелика, каже експерт. «Продуктивність таких пасовищ більш як дві тонни сухої речовини не має. Завдяки якраз культурним пасовищам можна довести до 6-8 тонн сирої маси, тобто сіна.
Головна мета створення культурних пасовищ – це підвищення врожайності та підвищення продуктивності корів, які на ньому випасаються», – зазначає Микола Шпек.
«Коли ми були в Канаді і країнах Європи, там або чітко відповідає фермер за пасовище, або людина (менеджер), яка повинна доглядати за пасовищами.
В Канаді ми зустрічалися з студентом аграрного університету, якого прийняли на роботу на пасовище. Він повністю відповідав за планування пасовищ, розгородження, догляд, а також вів реєстр, в якому записував абсолютно все.
Коли стадо корів заганялось і на яку загінку. Скільки стадо там випасалось, якою була продуктивність цієї загінки, скільки було отримано молока. Коли він підкосив, чи підживив загінку. Це цілий процес управління пасовищем.
Скажіть, хто в Україні займається таким? Коли проїжджаєш і дивишся на ті громадські пасовища… на них просто боляче дивитись», – каже Микола Шпек.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!