“Кукурудзи посіємо в 4 рази менше”: як працюють аграрії на звільнених територіях України?
На звільнених територіях України, у Чернігівській, Сумській, Київській областях триває посівна. Аграрії разом з саперами прибирають поля від вибухонебезпечних предметів та кардинально змінюють плани на посівну. Якщо раніше найбільш популярними були експортноорієнтовані культури, як-от соняшник, кукурудза, соя, то зараз фермери більше роблять акцент на культурах, на які є попит на внутрішньому ринку (гречка, просо та ін.), пише SEEDS.
Планами на поточний сезон поділився директор Фермерського господарства «Свєтлова» Вадим Свєтлов із Сумської області. Наразі фермера найбільше непокоять проблеми з логістикою та невизначеність щодо роботи елеваторів.
“Під озимою пшеницею в нас 300 гектарів, а під ярі культури відвели близько 900 гектарів. Зокрема, на 300-400 гектарах посіємо ячмінь, гречку та просо. Також збільшили посівні площі під сою. А от кукурудзи посіємо в 4 рази менше. Залишили гібриди середньоранньої групи стиглості із ФАО 210, сподіваємося, що зберемо зерно сухим, бо власної сушарки не маємо і наразі не розуміємо, як надалі функціонуватиме елеватор, чи працюватиме залізничне сполучення з Сумами, бо деякі вузлові станції зруйнували, через що потяги курсують лише в регіоні”, – говорить Вадим Свєтлов.
Зараз господарство фермера забезпечено пальним на 60%. Цього вистачить до осені, вважає Вадим. По дизельне пальне, а також по запчастини та частину добрив фермер їздив самотужки ще тоді, коли у регіоні була висока небезпека, логістика, зокрема служби доставки, практично не працювали.
Попри те, що Сумщина межує з росією та ймовірність повторного проникнення російських військових на територію регіону залишається, аграрії продовжують виконувати весняні польові роботи, щоб забезпечити країну продовольством.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!