Кредитування обігового капіталу аграріїв: як отримати кошти на бізнес

0 1 316

Аграрний бізнес України протягом останніх років демонструє позитивну динаміку зростання, однак і в цьому секторі економіки існує безліч проблем. Одна з основних, яка неймовірно гальмує розвиток агробізнесу – дефіцит обігових коштів у аграріїв. За підрахунками фінансистів, щороку він складає близько 100 млрд грн.

Розв’язати дану проблему, поліпшивши фінансовий стан як великих агрохолдингів, так і малих та середніх фермерів мало б доступне банківське кредитування сектору.

Як зазначає фінансовий експерт, начальник управління розвитку агробізнесу “БАНКУ АЛЬЯНС”  Андрій Дальчанін, кредитування обігового капіталу сільгосппідприємств – найбільш часте питання з яким звертаються аграрії сьогодні до фінустанов.

“Кількість таких клієнтів коливається в залежності від сезону. Природно, що взимку таких потенційних позичальників менше, а навесні, коли починаються польові роботи та, особливо наприкінці літа – початку осені, під час збору врожаю, їх кількість збільшується”, – говорить експерт.

Умови кредитування, за словами фінансового експерта, протягом останніх років, зважаючи на конкуренцію в банківському секторі, дещо пом’якшені.

Між тим, в цілому стандартні вимоги банків залишилися незмінними: у клієнта має бути добра кредитна та ділова репутація, прозора  модель бізнесу, фактичне ведення діяльності не менше одного сільгоспциклу, ефективна прибуткова діяльність, стабільний фінансовий стан. Крім того, позичальник повинен мати оформлений земельний банк та регулярне отримання коштів від контрагентів.

“Зрозуміло, що в цьому разі банкіри страхують себе від можливих проблем, що пов’язані з подальшим обслуговуванням кредиту сільгоспвиробником, але така політика фінустанов не враховує інтересів малого та середнього фермера, а тим паче, тих, хто нещодавно вирішив зайнятися агробізнесом, адже вони не мають великих активів”, – говорячи про специфіку кредитування аграріїв, зазначає Андрій Дальчанін.

“Політика “БАНКУ АЛЬЯНС” в цьому питанні відрізняється від низки інших українських фінустанов.

Ми видаємо кредити на бізнес перспективним підприємствам агропромислового комплексу. Зазвичай це не поновлювана кредитна лінія із забезпеченням повернення у вигляді фінансової аграрної розписки.

Це дає можливість нашим клієнтам не тільки отримати фінансування для обігового капіталу власного бізнесу, але й, в подальшому, самим керувати своїми фінансовими потоками”,- пояснює начальник управління розвитку агробізнесу “БАНКУ АЛЬЯНС”.

Андрій Дальчанін пояснює, що такий підхід є цілком виправданим, адже за статистикою фінансових аналітиків, аграрні кредити в Україні є одними з найменш проблемних – мають заборгованість з їх повернення всього 3-5% позичальників.

“Кредитуючи ж тих, хто вирішив зайнятися агробізнесом, має цілком реальний бізнес-план ми розуміємо, що тим самим ми стимулюємо розвиток малого та середнього підприємництва в Україні. Зрештою, це позитивно не тільки для економіки країни в цілому, але й для фінансового сектору та банкірів зокрема”, – пояснює експерт.

Щодо відсоткової ставки, то за словами Андрія Дальчаніна, сьогодні банківські установи пропонують сільгосппідприємствам в середньому від 18 до 23% річних.

“Ставка на валютні кредити значно менша – в середньому 8%, але таке кредитування можуть отримати, зазвичай підприємства, що мають валютну виручку”,- пояснює експерт.

Представник “БАНКУ АЛЬЯНС” також зазначив, що покращити ситуацію з кредитуванням агробізнесу могла б держава. “Звичайно, що мова не йде про ручне регулювання фінансового ринку, в тому числі й стосовно видачі агрокредитів шляхом, наприклад, встановлення фіксованої відсоткової ставки.

Це не призведе до позитивного результату – банки просто почнуть згортати подібні кредитні програми. Наразі в Україні діє держпрограма компенсації відсоткових ставок за кредитами для аграріїв. Але існують певні проблеми в їх обсягах фінансування та умовах участі в них аграріїв.

За умови належного фінансування існуючої програми та розширення кола її учасників Україна б мала дієвий механізм підтримки агросектору.

У свою чергу, завдання банку – надавати клієнтам усю необхідну консультаційну допомогу щодо умов участі у держпрограмі, сприяючи розвитку бізнесу своїх клієнтів”, – резюмував Андрій Дальчанін.

Детальну інформацію про кредитування аграріїв Ви можете дізнатися заповнивши заявку на сайті банку для подальшого зв’язку з Вами співробітника банку, який відповість на всі Ваші запитання.

Крім того, зателефонувавши за номером 0 800 60 22 22 про вищезазначену кредитну програму Вам розповість менеджер “БАНКУ АЛЬЯНС”.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!