Крафтові чаї з України знають і цінують у всьому світі

0 504

Дев’ять років тому подружжя Бартків з Прикарпаття заснували сімейне виробництво під брендом «Міх чаю». Починали двоє, основний збуток був на нічному базарі у Кутах. На початках робили 50 упаковок чаю за тиждень. Нині у них з десяток найманих працівників, виготовляють по 500 штук готової продукції щодня, а їхніми карпатськими чаями смакують в Японії, Австралії, Європі, США та Канаді,  пише SEEDS.

Найходовіший чай – трав’яний, адже він людям більш зрозумілий. Пані Оксана наголошує, що до своїх чаїв вони не додають жодних ароматизаторів чи фарбників. І людина має бути готова пити такий чай.

«Коли людина читає на упаковці, що чай з полуниці чи малини, то вона очікує, що то, як у бабусі – відкрили банку варення розмішали з водою і випили. З чаями так не проходить, – пояснює Оксана. – Адже листя не пахне, як плоди й не має такого смаку, як плоди. Тут легкий смак, запах та відчуття. У природі нічого різко не пахне. Природа пахне ніжно, і так пахне наш чай».

Сировина для виробництва чаю надходить із Закарпаття, Волині, Львівщини й, звісно, з Прикарпаття. Чай екологічно чистий, адже двічі на рік сировину віддають на перевірку у Держстандартметрологію, пише Репортер.

Читайте також: Жінки в агро: історії успіху українських бджолярок, садівниць та фермерок

«Заготівельників багато й вони різні – від тих, хто заготовляє тонами, й до тих, хто ровером сюди у мішку привозить, – говорить Оксана. – Ми хоч і маленьке підприємство, але дуже тішимося, що у нас виробництво повного циклу. Тобто, якщо до нас приїхала трава, то від нас вона поїде готовим продуктом на полиці магазинів. Як результат – це податки від нас, податки від магазину і задоволений клієнт, який п’є український продукт у себе на кухні».



Продукція «Міх чаю» має своїх клієнтів по всьому світу. В кабінеті Оксани на видному місці висить мапа світу. Вона називає її – «Карта наших здобутків».

«Тут відзначені всі країни, куди їздить наш чай – Австралія, США, Канада, звісно, – Європа, Японія, – хвалиться Бартків. – Остання – це, напевно, найбільша моя гордість. Коли я побачила замовлення з Токіо і це було не слов’янське прізвище, а японське – аж руки тряслися. Замовлення поїхало туди, всі задоволені й щасливі. І ми також».

Менше ніж рік тому свої чаї Бартківи почали продавати на американському сайті для крафтових виробників – Etsy. Туди хотіли завжди, але тільки зараз це стало можливо. Хоч продажі, кажуть, там мінімальні, але люди з усього світу можуть їх там знайти.

Читайте також: Сонячне фермерство – майбутнє агробізнесу України

А нещодавно з’явилась нова лінійка – «Карпатська аптека». Це 11 видів лікувально-профілактичного чаю, який Бартківи почали пропонувати в аптеки. Вивчили кожен складник, чітко підібрали кожну травинку за її властивостями.

«Наприклад, «Чай від кашлю» – тут лише два складники – ісландський мох і чебрець, – пояснює Оксана. – Одразу попереджаємо, що гірке. Так і пишемо на етикетці. Але якщо людина хоче лікуватися у природній спосіб, без крутих підсолоджувачів у баночках з сиропом, то можна потерпіти. На фронт цього чаю дуже багато відправляємо».

 

SEEDS.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!