Кожні 7–11 років виноградарі України мусять шукати нові сорти винограду
Років 20 тому, коли держава почала компенсувати вирощування винограду, українці висадили багато білих сортів. Відтак ринок перенаситився.
Однак п’ять років тому стали популярні рожеві сорти та сині, розповів Андрій Гайдай, засновник розплідника щеплених саджанців винограду ТОВ «Виноград Одеса».
«Коли в нульових держава компенсувала господарствам вирощування винограду, було висаджено особливо багато білих сортів. Найпопулярніші: Аркадія, Флора і Кеша. Інших не було. Їх максимально розмножили.
З часом ринок перенаситився ними, ціни впали, і виноградарі стали шукати нові сорти. Тобто кожні 7–11 років є потреба міняти асортимент. Це ж ми спостерігаємо і в інших країнах», – сказав Андрій Гайдай.
«Як розплідник нові сорти ми почали розмножувати з 2015 року. І білі сорти помінялися на сині й рожеві. Найпопулярніші з них зараз рожеві: Преображення, Лівія і Дубовський Рожевий та сині: Подарок Несветая, Атос, Руслан, Памяті Учителя», – каже експерт.
Більшу частину сортів у господарстві вирощують в захищеному ґрунті – в теплиці на 1 га. Вона неопалювана, але торік в ній збирали врожай із 5 по 25 липня, і до початку масових продажів винограду з відкритого ґрунту реалізували весь тепличний товар.
У відкритому ґрунті у «Виноград Одеса» близько 6 га столових і технічних сортів, а також 10 га маточних насаджень.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!