Коронавірус може стати причиною суттєвого подорожчання часнику в Україні  

1 1 015

На внутрішньому ринку сьогодні практично не залишилося запасів товарного часнику врожаю 2019 року, відтак Україна повністю залежна від імпорту. Однак через поширення коронавірусу COVID19 імпорт часнику  до України надзвичайно ускладнений.

За інформацією аналітиків EastFruit, в 2019 році Україна імпортувала понад 5,3 тис. тонн свіжого часнику, 73% якого надійшло з Китаю. Таким чином імпорт часнику в Україні зростає вже два роки поспіль, а обсяг імпорту в 2019 році був рекордним з 2013 року.

“На жаль, ми змушені констатувати, що залежність України від імпорту часнику продовжує зростати. У 2016-2017 роках багато хто в нашій країні зацікавилися перспективами вирощування часнику і почали інвестувати в досить великі промислові проекти.

На папері це виглядало дуже прибутковим бізнесом, однак практично всі інвестори були сильно розчаровані реальними результатами і закрили цей напрям”, – зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

У 2013 році Україна імпортувала близько 6,9 тис. тонн часнику. Однак в 2017 році імпорт впав до 2,5 тис. тонн і навіть почав зростати експорт, який досяг майже 600 тонн в 2018 році. При цьому Україна жодного разу не була нетто-експортером часнику, завжди імпортуючи більше, ніж продавалося на експорт.

Основна причина – відсутність належної інфраструктури і знання специфіки зберігання часнику. Крім того, занадто маленький типовий розмір городника, який вирощує часник в Україні, не дозволяв навіть планувати створення сучасних сховищ, так як це було б нерентабельно.

У 2019 імпорт часнику збільшився в півтора рази в порівнянні з 2018 роком. Поставки часнику з Китаю виросли ще істотніше – на 61%. Цікаво відзначити, що ще однією країною, яка забезпечила значний приріст поставок часнику в Україні, став Іран, який раніше не поставляв часник в цю країну.

На сьогоднішній день і Іран і Китай знаходяться в кризі через поширення коронавірусу COVID19, тому імпорт часнику з цих країн до України зараз ускладнений.

“Китай і Іран забезпечили в минулому році більше 80% всіх поставок часнику в Україні. На сьогоднішній день на внутрішньому ринку практично не залишилося запасів товарного часнику врожаю 2019 року, тому Україна зараз повністю залежна від імпорту.

Проблеми з коронавірусом в Китаї та Ірані вже привели до розвалу логістичних ланцюжків поставок продукції, а новий урожай часнику в країні почнуть прибирати лише через 5-6 місяців. Тому, не виключено, що ціни на свіжий часник за цей період можуть істотно вирости”, – прогнозує Катерина Звєрєва.

Зазначимо, що другим найважливішим постачальником часнику в Україну після Китаю є Єгипет. На цю країну припадає близько 13% всього українського імпорту часнику. Також в останні роки нарощує експорт часнику і Узбекистан.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. джо пише

    а може не стати – новости бред

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!