Коронакриза відкине світову торгівлю кісточковими фруктами на п’ять років назад

0 939

Через коронакризу на світову торгівлю кісточковими фруктами чекає колосальне зниження приблизно до рівня 2015 року. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак під час Міжнародної онлайн-конференції “Кісточкові фрукти і covid19: вплив на ціни, виробництво і торгівлю”, пише SEEDS.

Конференція була організована Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Федерації сільгоспвиробників Молдови FARM і агромедіа-агенції Sapienza.

Одним з неприємних моментів для виробників плодоовочевої продукції в усьому світі експерт назвав згортання темпів глобалізації.

“Глобалізація – це відкриття ринків. Спрощення торгівлі між країнами, поліпшення логістики. З кожним роком в різних країнах з’являлися різні екзотичні продукти, дедалі більше і більше. Кожна країна розширювала експортну географію своєї продукції.

На сьогоднішній день деякі країни або закривають кордони взагалі, або закривають транзит, або забороняють експорт. Все дуже сильно і дуже швидко змінилося. Є країни, які залежать від експорту плодоовочевої продукції і цим країнам сьогодні нелегко”, – зазначив економіст ФАО.

“Південна півкуля вже цілком відчула “удар” коронакризи: сильно знизилися обсяги торгівлі, впали ціни. Значну частину продукції було, по суті, втрачено – за неї не вдалося отримати тих грошей.

На сьогоднішній день вартість логістики сильно зросла, вона ускладнилася. Та й експорт деяких видів продукції став не дуже вигідним”, – підкреслив Андрій Ярмак.

“Що спостерігається в нашому регіоні? Закриваються ринки, навіть оптові – це позбавляє дрібних фермерів збуту. У багатьох країнах немає великої кількості супермаркетів. Або ж ці супермаркети не вміють працювати з місцевою швидкопсувною продукцією. Будемо сподіватися, що ринки відкриють до початку збирання, інакше втрати можуть бути дуже великими і навіть переробники в цій ситуації навряд чи врятують”, – вважає економіст ФАО.

“Крім факторів макроекономічних, є ще такий неприємний чинник, як заморозки. Вони завдали дуже великої шкоди. І це сталося з однієї причини – тепла зима, яка призвела до раннього цвітіння і сокоруху дерев практично у всіх країнах Європи. Відповідно заморозки завдали істотної шкоди і по черешні, і по сливі, і по персикам з нектарином – за всіма основними позиціями.

На сьогоднішній день світова торгівля по черешні, сливі, персику, нектарину і вишні перевищує приблизно 7,5 мільярда доларів США. Це рекордний обсяг в 2018 року, в минулому році він міг бути трохи вищим – спостерігалося зростання.

Однак зараз буде зниження. Зниження приблизно до рівня 2015 року. 46% цієї торгівлі – черешня, 33% – персик і нектарин. Практично 80% торгівлі – це дві позиції кісточкових фруктів”, – нагадав Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!