Коноплі – унікальна безвідходна агрокультура про яку законотворці згадують частіше, аніж фермери

0 1 061

Коноплі – рослина унікальна. Їх не тільки можна повністю переробити і виготовити з них більш як 25 тисяч різноманітних продуктів, але й істотно оздоровити грунт. Про це розповів заступник директора компанії Life Synergy Володимир Бурда, під час торгової платформи українських виробників «Ніші. Технології. Інвестиції», організованої агромедіа-агенцією Sapienza, пише SEEDS.

«Коноплями не просто цікаво займатися – це унікальна рослина, яка, на мою думку, врятує світ.

По-перше, коноплі виділяють дуже велику кількість кисню. Якщо порівнювати з лісом, 1 га. конопляного лісу виділяє стільки ж кисню, скільки 4 га. лісу звичайного. По-друге, коноплі не виснажують ґрунти. Коли коноплі ростуть – вони грунти тільки збагачують.

Дуже багато фермерів використовують коноплі для того, щоб реінкарнувати грунт після посівів культур, які цей грунт довели до жалюгідного стану», – розповів Володимир Бурда.



«Ще одна унікальність конопель в тому, що з них можна відтворювати більш як 25 тисяч продуктів і товарів. Від канатів і одягу, до харчової промисловості. З коноплі можна робити пластик, віск, а також біопаливо.

Я теж розробляю різні конопляні меню. Особисто моя розробка – конопляні цукерки і конопляне молоко», – додав експерт.

«Ще унікальність конопель в тому, що переробити можна повністю всю рослину. Листя йде на корм тваринам, коріння – на антисептики і різні настоянки, зі стовбура роблять тканини. З конопель роблять навіть будівельні матеріали.

Коноплі – це в першу чергу терапевтична рослина, яка покращує роботу імунітету. По-друге, вона збільшує клітинну регенерацію.

На жаль, ринок України у нас зараз абсолютно не розвинений по коноплях. Реакція людей – це наркотик. Це щось заборонене. Нам навіяли, що це наркотик», – продовжує Володимир Бурда.



«Насправді, в коноплях є понад 200 різних канабіноїдів, з яких вивчено лише 18. Наркотичним вважається тетрагідроканнабінол (ТГК), який і викликає п’янкий, звеселяючий ефект.

Через те, що раніше ТГК був абсолютно у всіх коноплях, ця галузь повинна була зникнути. Величезна подяка вченим з Інституту луб’яних культур, вони змогли селекціонувати коноплю, знизивши до мінімуму ТГК, і десь в 60-х роках з’явився сорт конопель, який зараз називається «технічні коноплі». Вони бувають різних видів», – нагадує заступник директора компанії Life Synergy.


Торгова платформа українських виробників «Ніші. Технології. Інвестиції», пройшла в рамках виставки «ІнтерАгро» в Міжнародному виставковому центрі Києва.

Організатором торгової платформи виступила агромедіа-агенція Sapienza за підтримки Київського контрактового ярмарку. Партнерами заходу стали компанії «НІКО» та Mzuri.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!