Класична паніка: попит на сіль зріс вже у 30 разів
Повідомлення про закриття найбільшого солевидобувного підприємства в Україні спричинило панічні настрої на ринку. Побоюючись дефіциту солі українці масово кинулися скуповувати продукт. Попит зріс у 30 разів. Такий ажіотаж, звичайно, призвів до стрімкого зростання цін. Утім, представники міністерства економіки запевняють, що причин для занепокоєння немає і ціни найближчим часом знизяться, повідомляє SEEDS.
“Після анонсу, що “Артемсіль” зупинилась, попит зріз в 30 разів. Але ж споживання не зростає в 30 разів. Відповідно ця сіль осідає у людей вдома. Ми бачимо, що мережі перелаштовуються. Наразі ажіотаж зменшується. І навіть побоювання тих, хто каже, що тепер на ринку не буде кам’яної солі, не справдяться. Бо така сіль є в Румунії й, коли буде запит, її можна буде без проблем імпортувати в потрібних обсягах”, – зазначає заступник міністра економіки Тарас Качка.
Ажіотаж на сіль у Міністерстві економіки називають “класичною панікою”. Дефіциту харчової солі взагалі очікувати не варто.
“З 1,1 мільйона тонн, що “Артемсіль” виробила для внутрішнього ринку 2021 року, 907 тисяч тонн — це промислова сіль. На сьогоднішній день я не чув заяв про те, що для якогось підприємства життєво неможливо працювати. Технічна сіль доступна на світових ринках. Треба розуміти, що досить багато промислових об’єктів, що використовують сіль, вони самі зараз… От, наприклад, п’ятим за обсягом клієнтом “Артемсолі” був маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, який зараз знищений. Ще “Автодор”, якому сіль потрібна в зимовий період. Тобто в нас є запас часу, щоб зорієнтуватися”, — зазначає Тарас Качка.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
А паника от того, что в Украине нет нормального правительства, которое бы думало и делало все для народа Украины. Люди не верят в правительство и их обещаниям По хорошему им надо уйти в отставку