Китайських імпортерів зацікавила українська черешня

1 1 268

Налагодження експорту української черешні є цікавим не тільки українським виробникам фруктів, але й імпортерам з КНР, навіть враховуючи чималі націнки на перевезення повітряним транспортом.

Про це заявила голова відомства Владислава Магалецька під час онлайн-дискусії «Плодоовочевий експорт до Китаю: бар’єри та можливості для українських виробників». Організаторами заходу виступили Українська плодоовочева асоціація (УПОА) та агромедіа-агенція Sapienza.



«Коли я з 2014 року працювала заступником Міністра з питань аграрної політики та продовольства України і на початку 2015 року ми зіткнулися із введенням продовольчого ембарго з боку Росії, стало зрозуміло, що треба дуже активно працювати на ринках інших країн.

Звісно, що Китай для нас став одним з пріоритетних напрямків роботи – виходячи з того, що, по-перше, в нас були вже налагоджені зв’язки з експорту певних категорій агропродукції, а по-друге, ми керувалися тим, що це величезний ринок збуту»,- пояснила сьогоднішню пріоритетність китайського ринку для українських виробників овочів та фруктів Владислава Магалецька.

Говорячи про роботу профільного українського відомства щодо відкриття ринку Китаю для плодоовочівників, Владислава Магалецька повідомила, що в 2015 році Міністерство аграрної політики та продовольства та Держпродспоживслужба надіслали матеріали щодо пришвидшення аналізу фітосанітарного ризику.

«Ці матеріали були необхідні для початку експорту української черешні. У свою чергу, в 2016 році китайська сторона надіслала нам аналітичні матеріали для вивчення аналізу фітосанітарного ризику, необхідного для експорту яблука і лохини.

В 2018 році відбувся інспекційний візит представників китайського компетентного органу до України з метою ознайомлення з системою держконтролю за вирощуванням черешні. За результатами цього візиту Держпродспоживслужба опрацьовувала можливості підписання протоколу щодо експорту свіжої черешні з України до КНР.

Також ми паралельно працювали з Генеральною митною адміністрацією КНР. Цей протокол передбачав вирішення питань експорту та транспортування черешні. До речі, передбачалося, що експорт буде здійснюватися виключно повітряним транспортом»,- повідомила очільниця Держпродспоживслужби.

Владислава Магалецька зазначила, що питання налагодження експорту української черешні є цікавим не тільки для українських виробників фруктів, але й імпортерам з КНР, навіть враховуючи  націнки на перевезення повітряним транспортом.

«Адже один кг черешні в Україні коштує близько 1 євро/кг, а в Китаї – 25 євро»,- пояснила голова Держпродспоживслужби.

Вона також повідомила, що у липні 2020 року було ухвалено перелік з 10 українських підприємств – виробників замороженої лохини та чорниці, які можуть співпрацювати з китайськими імпортерами. Наразі з переліком можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби України.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Влад пише

    Нам бы туда еще нашу авиацию подключить.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!