Китайські вчені за допомогою лазерної техніки та ШІ порахували практично всі дерева в країні

0 124

Дослідники підрахували кількість дерев у Китаї та нанесли на карту їхній розподіл по країні. У цьому їм допомогла добре знайома всім технологія LiDAR, пише SEEDS.

Згідно з підрахунками, вдалось з’ясувати, що в Китаї росте 142,6 мільярда дерев, тобто на одного жителя країни припадає приблизно 100 дерев. Ці цифри є значними, враховуючи густоту населення Китаю, проте самі ж дослідники не впевнені в тому, що вони правильні.

Зокрема, Цінхуа Го, професор Інституту дистанційного зондування і географічних інформаційних систем Пекінського університету, каже, що реальна кількість може бути вищою, оскільки технологія, що використовується для підрахунку дерев, має обмеження й може бути неточною, повідомляє Science Bulletin.

Читайте також: Подружжя фермерів вирощує на Одещині мигдаль – він не боїться заморозків та витримує перепади температур

Це вже дев’ята національна інвентаризація лісових ресурсів у Китаї. У 2019 році вона нарахувала в середньому 1 052 дерева на один гектар, тоді як сьогодні число значно зменшилось – до 689 дерев на один гектар. За словами Цінхуа Го, справжня кількість дерев може бути десь посередині цих двох значень, але для того, щоб з’ясувати це, потрібні додаткові дослідження.

Точна оцінка чисельності дерев у Китаї має вирішальне значення для оцінки стану лісових екосистем і кількості вуглецю, який затримується в деревах. Учені також створили детальну карту, яка показує розподіл дерев у Китаї. Ця карта, за словами її авторів, допоможе країні досягти екологічних та кліматичних цілей.

«Дослідження являє собою перше картографування щільності дерев у Китаї з високою роздільною здатністю. Воно робить внесок у підхід Китаю до глобального сталого управління та відновлення екосистем», – сказав Цінхуа Го.

Для проведення оцінки дослідники використовували лазерну техніку картографування, яка називається лідар (LiDAR). Суть цієї технології в тому, що вона випускає перед собою лазерні промені, які потім відбиваються від поверхонь і повертаються до свого джерела.

Бортові прилади виявляють це відбите світло й вимірюють час, за який воно повернулося. Таким чином, виявляючи мізерні відхилення часу, вчені будують тривимірну карту поверхні, помічаючи вигини землі, будівлі та, що найважливіше в цьому випадку, дерева.

Але просто сканування недостатньо, адже дерева також треба рахувати. У цьому допоміг штучний інтелект. Невідомо, яку саме модель використали вчені, а також як саме вона працює. За словами Го, технологія є передовою, але деякі функції потребують доопрацювання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!