Китайські шовкові кури: продуктивність і прикраса ферми

0 17 098

Китайські шовкові кури – це дивовижна порода про яку знали ще Арістотель і Марко Поло. Винятковою особливістю цих курей є їх оперення, яке нагадує шерсть тварин. Так само, цікаво те, що м’ясо чистопородних курей майже чорне. Ці птахи цікаві ще тим, що їх можна розводити і в якості домашніх улюбленців, вони досить контактні. Подробиці породи і особливості розведення читайте на SEEDs.

Історія походження

Батьківщиною цих пернатих вважається досить велика територія, яка включає в себе південний Китай і західну Індію. За деякими даними предки шовкових курей жили і в Японії. Ця порода зовсім не нова, як нам може здатися на перший погляд. Швидше навпаки – вона має багатовікову історію. Перші згадки про незвичайні пухнастих курей зустрічаються в літописах китайської династії. Датованих четвертим століттям до нашої ери. Аристотель пише про них, як про “курей з котячої шерстю”. Згадує про цю незвичайну породі і Марко Поло.

Протягом всієї історії з цією породою було пов’язано багато міфів. Так, наприклад, в Європі голландські мореплавці, щоб подорожче продати цих птахів, представляли їх покупцям як гібрид, отриманий в результаті схрещування кролика з куркою! І неосвічений народ того часу, дивлячись на дивовижну зовнішність заморських курей, вірив подібним небилицям. Чи не менше чуток були пов’язані і з м’ясом шовкових курей. В різний час воно оголошувалося то отруйним, то таким, що володіє особливою цілющою дією.

Породні характеристики

Шовкові кури і справді мають незвичайне оперення, що дуже нагадує шерсть ссавців. Але, насправді шерсті у шовкових курей немає, а своєю незвичайною зовнішністю вони зобов’язані особливій будові пера. Справа в тому, що центральний стрижень кожного пера у них м’який, а між ворсинками пера немає з’єднуючих їх мікроскопічних гачків, які забезпечують зчеплення і збереження форми пера. Таким чином, кожне пір’ячко є пучок окремих ворсинок, в результаті чого створюється ефект котячої шерсті, якою так захоплювався колись Аристотель.

Справжнє пір’я у шовкових курей теж може зустрічатися. Зазвичай, близькі до стандартного будовою махові пера на крилах, і рідше – кермові на хвості. Особлива будова пера у шовкових курей не дозволяє їм літати, що, безсумнівно, є господарським плюсом і істотно спрощує їх утримання.

Голова у пухових курей невелика, пір’я чубчика у півнів більш жорсткі, ніж у курей і спрямовані назад. У курок «зачіска» більш пишна, м’яка і рухома. Гребінь невеликий, шишкоподібної форми, сильно зміщений до основи дзьоба. Колір очей чорний, з коричневим відтінком, рідше – коричневий.

Крім екзотичного оперення пухові кури мають ще кілька відмінних рис. Колір гребеня, дзьоба, ніг, шкіри, кісток (а вірніше, окістя), оболонок головного мозку у них чорно-синій! М’ясо теж майже чорне! Такий колір створюється через великий вміст в тканинах курей меланіну. Крім того, пальців на їх лапах не чотири, як у більшості птахів, а п’ять! Ці ознаки притаманні всім пуховим курям і стійко передаються потомству. Якщо ж колір шкіри у курки (півня) не чорний, то це вказує на те, що птах не чистопородна.

Що стосується величини, то курочка важить в середньому близько кілограма, півень – до півтора кілограмів. Крім шовкових курей стандартних розмірів існують ще й їх карликові породи. Таким чином, вирощувати цей різновид як м’ясну породу немає особливого сенсу, хоча м’ясо шовкових курей здавна високо цінується у них на батьківщині і є важливим інгредієнтом різних цілющих і дієтичних страв китайської кухні. Вважається, що воно сприяє оздоровленню жіночої статевої системи і нирок.

Сучасні вчені Бонна зацікавилися цим питанням і детально досліджували склад чорного м’яса. Вони виявили в ньому багато різних амінокислот, підвищений вміст кальцію, фосфору, нікотинової кислоти, наявність з’єднань, що очищають кров, а також речовин, які активізують роботу нирок і печінки людини.

Представники породи

Класичні пухові китайські кури діляться на бородатих і безбородих. У нас поширені переважно бородаті. Форма тіла представників цієї породи округла, з дуже короткою поперековою і хвостовою частиною. Шия коротка. Груди округла і повні, широкі. Крила м’якою заокругленої форми, до тіла прилягають нещільно, що ще більше додає округлості і пухнастості їх тілу. Лапи з зовнішньої сторони покриті густим м’яким пухом.

Що стосується кольорів оперення, то їх налічується близько 18 офіційно визнаних. Серед найбільш часто зустрічаються: біла, куропатчата, чорна, блакитна, жовта, червона, смугаста, крапчаста в різних варіантах, срібляста і інші забарвлення. Також, недавно з’явилися голошийні пухові кури.

Продуктивність

Якщо говорити про яєчну продуктивність, то за рік шовкові кури несуть від 70-ти до 120-ти яєць. Шкаралупа яйця у них світло-коричневого кольору, іноді майже біла. Яйця дрібні, в середньому їхня вага коливається від 35 до 45 г. У молодих курочок розмір яєць дрібніше, ніж у дорослих курей.

Кури цієї породи дуже хороші квочки і турботливі мами. І якщо ви хочете отримати від них більше яєць, то знесені яйця потрібно обов’язково збирати кожен день. Якщо цього не робити, то залишені 15 – 20 яєць приведуть до того, що курка візьметься їх насиджувати, а нестись зовсім перестане. Для отримання потомства шовкових курей рекомендується класти під квочку стільки яєць, скільки вона може повністю накрити своїм тілом, і ніяк не більше. Ця кількість залежить від розміру квочки, але зазвичай в середньому становить близько 12 – 14 штук. Виводимість курчат у шовкових курей становить приблизно 80%.

І курки, і півні шовкової породи мають спокійний характер, бійки не затівають ні між собою, ні з іншим птахом. Прекрасно уживаються з усіма іншими мешканцями курника. Але якщо ви хочете їх розводити, то краще утримувати окремо від іншої птиці, і особливо від інших порід курей. У нашому кліматі вони відчувають себе досить комфортно, але щоб вони неслись взимку, необхідно забезпечувати їм необхідну тривалість світлового дня і утримувати в теплому курнику.

У зв’язку з особливим будовою пір’я пухова порода дуже вимоглива до чистоти в курнику.

Деякі господарі отримують від шовкової породи пух. Для цього вони їх стрижуть. Стригти потрібно тільки перед сезонним линянням (не новий пух!). І в теплу пору року, щоб уникнути переохолодження пернатих. За одну стрижку з однієї курки можна отримати близько 70 г ніжного пуху. Після стрижки пір’я відростає, і кури набувають свого звичного вигляду приблизно за півтора місяці.

Шовкових курей можна утримувати і як продуктивних птахів, але більше вони вирощуються як декоративні, як прикраса ферми. До речі, ці пернаті дуже легко приручаються, люблять контактувати зі своїми господарями і цілком можуть жити як домашні улюбленці.

Розведення шовкових курей, отримання інкубаційних яєць, режим інкубації (якщо хочете інкубувати штучно), зміст і годування молодняка, ветеринарне обслуговування нічим не відрізняється від правил вирощування звичайних курей. Хоча, за спостереженнями, їдять вони менше, ніж звичайні кури.

SEEDs  за матеріалами AgroStory

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!