Кількість корів у селах суттєво знизилась – тримати їх просто невигідно
Упродовж останніх років кількість корів у селах суттєво знизилась – тримати їх просто невигідно. Витрати на господарство перевищують заробіток. Дотацій від держави – жодних, та й землі для випасу поголів’я у селі не дають.
«Дотацію я отримувала ще у 2018-2019 роках. Мені ніхто тепер не дзвонить, вже два роки не получаю нічого. Друга проблема – збут. Молоковози не приймають, бо їм невигідно. То молоко здавати їздимо на фермерські ринки», – розповідає Надія Скрицька із села Буків Луцького району.
І якщо дрібні фермери із прилеглих до Луцька громад мають можливість продавати молоко на фермерському ринку у місті, то що ж робити мешканцям віддалених волинських сіл? А для них найбільша проблема – куди збувати молоко. Кажуть: їздити до міста далеко, а заготівельники купують молоко вкрай дешево.
Фермери стверджують: аграрний сектор нині мертвий. Селяни масово виїжджають за кордон. Ситуація виглядає так: все робиться для того, аби селянина на волинській землі не було.
«В маленьких населених пунктах стикнулися з тим, що немає куди збувати молока. Приймальні пункти зникають», – коментує голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.
«Це пояснюється тим, що це дуже трудомістка робота. У багатьох селах розорені поля. І люди залишаються повністю без місця, де можна здати молоко, хоч за невелику ціну», – додає він.
Фермери кажуть: допомагати дрібним господарствам потрібно. Себто відновити збут молока у віддалених волинських селах за нормальними цінами та облаштувати торгові місця для селян, куди можуть прийти покупці та придбати молоко.
Люди в містах хочуть купувати натуральні продукти. Для цього потрібно допомогти дрібним господарствам у селах без перешкод взяти землю під випас рогатої худоби та виплачувати дотації з держави на утримання поголів’я. Тоді у людей з’явиться бажання вкладати зусилля у сільське господарство. Бо ж якщо цього не робити, з часом допомагати просто буде нікому.
SEEDS.org.ua за інформацією ТРК Аверс
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
Катастрофічну ситуацію з тваринництвом взагалі і з молочарством зокрема створюють українські уряди протягом останніх 30-ти років. Хто платить корумпованим міністрам за знищення життєво важливої галузі? Платять місцеві пройдисвіти, щоб відібрати, видурити землю у селян через злодійкуватий голів рад, платять і ” колеги” з ЄС, щоб знищити потенційного конкурента. Площа сільгосп.земель України більша за всю територію Німеччини. Ясно, що і Німеччина, і Нідерланди й інші “євродрузі” не шкодують грошей для купівлі українських чиновників – від села й до самого Києва. Це нам зрозуміло. Не зрозуміло, де ж поділися наші професійні патріоти у вишиванках та з синьожовточервоночорними прапорами? Нема? Зникли як сніг навесні? Агов, дівчетка! А якже захист національних інтересів? Чи корови з їхнім молоком то таке, головне- смолоскипна хода?