Картопляний бізнес на Чернігівщині поступово згасає
На Чернігівщині потихеньку “гасне” картопляний бізнес, про це кажуть самі селяни. Людей в селі стає дедалі менше, залишаються здебільшого пенсіонери, які вже не в змозі вирішувати аграрні справи у великих об’ємах. Та й погода цього річ додала сумнівів у доцільності вирощування картоплі.
Однак негода була жорстокою не до всіх мешканців області. Наприклад, Олексій Іванович, житель села Велика Загорівка Борзнянського району, каже, що врожай 2020 був добрим. Особливо допомогло те, що має картопляр власну техніку.
“Вирощував цьогоріч 30 соток картоплі. Врожай був дуже хороший. Цього року продав десь 4,2 тонни по 5 гривень. Вторгував приблизно 20 тисяч гривень. Для мене особливо цього року це вигідно, адже маю свої трактор, сажалку, копалку тощо. А тим, хто не має, а все наймає – не знаю, чи буде прибуток”, – розповів Олексій Іванович.
Зовсім інша ситуація з врожаєм у Миколи Миколайовича, жителя села Садове Менського району.
“Вирощую десь гектар картоплі. Цього року дуже поганий врожай. Дощі наше село оминали. Зібрав десь 15 тонн із гектара, тоді як за нормальних умов врожай має бути 30-40 тонн, а є ті, хто вирощує і під 100 тонн.
Картоплю ще не здавав, але планую це зробити з осені. Чого до весни тягнути? Погниє чи щось інше. Це невигідно. Здаватиму, мабуть, по 5 гривень за кілограм, або й того менше, бо якість нашої картоплі “не дуже”, адже тут чорнозем і вона на виході брудна, не дуже гарна”, – каже Микола Миколайович.
Водночас Василь Миколайович, житель села Олбин Козелецького району розповів, що молода картопля була значно дорожчою за пізні сорти.
“Саджаю 30 соток картоплі. Крім того, що самі їмо, ще даю двом донькам. Багато продаю. Вже продав десь півтори тонни. Молода “йшла” по 15 гривень за кілограм, середніх і пізніх сортів – по 10 гривень. Возив продавати в смт Десна. Скільки заробив – не рахував. Так, з’їздив на вихідні, заробив, витратив. По селу зараз їздять, купують десь по 6-7 гривень за кіло”, – каже Василь Миколайович.
За словами Володимира Васильовича, жителя села Дрімайлівка Куликівського району, навіть пізню картоплю тепер закуповують значно дешевше, ніж на початку сезону.
“Вирощую десь 20 соток. Майже все розходиться по родині. Що залишається, іде свиням. Продав, може, пів тонни по 8 гривень. Така ціна була раніше, зараз вже дешевше купують – десь по 5 гривень. Дещо поміняв, переважно це кавуни, макарони, олія тощо”, – каже Володимир Васильович.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією Чeline
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!