Картопляна галузь-2021: вплив кліматичних умов, ціновий дисонанс та перспективи розвитку

0 306

Україна на сьогодні має все необхідне для того, щоб стати лідером світового картоплярства. Наразі наша країна займає четверте місце з виробництва картоплі у світі, але це не наш максимум  – ми можемо набагато більше.  Таку думку висловив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на відкритті першого дня «Картопляного блокчейну», що відбувся 26 серпня у селі Чулаківка Херсонської області.

Організаторами заходу виступили Українська Асоціація Виробників Картоплі (УАВК), компанія «ДЛГ Україна» та фермерське господарство «Аделаїда», на базі якого в селі Чулаківка на Херсонщині і відбувся «Картопляний блокчейн», що надав можливість фермерам, постачальникам ЗЗР та добрив, насіннєвим компаніям і виробникам обладнання обговорити розвиток галузі. Генеральним медіа-партнером заходу виступила агромедіа- агенція SAPIENZA.

 

Понад 500 учасників заходу стали свідками відкриття нового картоплесховища загальним обсягом 15.тис.тонн. Символічну стрічку перерізали після вітального слова, в якому спікери, зокрема, обговорили такі питання як: держпрограма підтримки картоплярства та реалізація проєктів розвитку галузі в Україні; виклики, які стоять наразі перед галуззю в умовах природного зменшення виродження картоплі в домогосподарствах.

«Тут (на полях – прим.) кожен день за цей врожай воюють, кожен день поливають і кожен день над ним працюють»,- зазначив керівник ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко.

Фермери підтвердили, що складні кліматичні умови значно вплинули на врожайність картоплі. Через це багато представників галузі переходять на ранні та середньоранні сорти картоплі.

 

Микола Гордійчук, директор компанії «Агріко Україна» пояснює попит на ці сорти картоплі: «Вони формують свої плоди до настання посухи та спеки, тому дають гарний врожай». При цьому витрати на 1 га посівів в цьому році коливаються від 50 до 120 тис.грн. Збереження вологи, ресурсозберігаючих технологій та якісні добрива виходять на перший план для підвищення рентабельності.

Основні фактори, на які потрібно звертати увагу при зберіганні овочів відзначив Андрій Марущак, директор компанії “ВанДайк Технікс“: «Ми маємо забезпечити ідеальний клімат всередині закритого простору,тобто: температуру і вологість».

 

Основною ж проблемою залишаються низькі ціни на велику кількість овочевих культур, яка за прогнозами буде й далі знижуватись. «5 грн собівартість 1 кг картоплі, з податками – 6,50, а ціна на ринку – 2,50-3 грн»,- прокоментував член кооперативу «ПД овочі», фермер Олександр.

За його словами такий ціновий дисонанс відбувається на тлі того, що витрати на насіння, добрива та робочу силу тільки зростають, тому фермери зацікавленні в збільшенні каналів експорту.

Наразі Україна може вирощувати якісну продукцію і 76 сортів картоплі, які були представлені на заході у виставковій зоні – тому підтвердження. Сховище площею 7 тис.м2, приклади авіа-обробки, демо-поля з агрохімією, виставка агротехніки, що використовується для зрошення, підготовки ґрунту до посіву, догляду та збирання врожаю, які відвідали гості заходу – доказ того, що індустрія може рухатись вперед.

Однак, учасники «Картопляного блокчейну» майже єдині у думці, що галузь буде стрімко розвиватись лише за умов правильного технічного підходу до обробітку насаджень картоплі та вибору якісного обладнання.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!