Карантин спонукає до масового закриття малий і середній бізнес
У зв’язку з карантином малий і середній бізнес в Україні перебуває у вкрай катастрофічному стані. Фактично всі ці компанії спалюють зараз оборотні кошти для того щоб не закритися, але більшість з них все ж закриється після закінчення карантину.
Про це пише на своїй сторінці в Facebook власниця бізнесу “Компанія lacilact”, виробника вітчизняного крафтового шоколаду Олеся Соломіна.
“Не думала, що треба пояснювати. Але, в чому полягає проблема для малого і середнього бізнесу зараз. Я можу говорити, спираючись на особистий приклад. У мене шоколадне виробництво. Крихітне. Ми закуповуємо сировину за передоплатою, і ми прив’язані до курсу валют. В кінці 2019 роки ми відвантажили багато шоколаду під реалізацію в Аптеки.
Це означає, що сировину ми оплатили, заплатили зарплати, і комунальні платежі. Оплатили логістику в 250 торгових точок по країні і заплатили ПДВ за весь відвантажений товар. Грошей від аптек ми не отримали. Вони нам повинні їх повернути за фактом продажу”, – пише Олеся Соломіна.
“Що ми маємо по факту. В зв’язку з карантином і панікою товар відвантажено, але не продається. У аптеках на нього не дивляться. Інший роздріб закрито на карантин.
Але податки за цей товар, в який за фактом гроші витрачені, але не зароблені, ми повинні оплатити. І на ці податки у мене як у ТОВ немає відстрочки і скасування штрафів.
І в цій ситуації перебувають зараз всі виробники, які працюють за системою, купив за передоплатою, продав під реалізацію або з відстрочкою платежу”, – зазначає підприємець.
“Фактично всі ці компанії зараз спалюють оборотні кошти для того щоб не закритися і більшість з них закриється після закінчення карантину.
І як наслідок люди втратили роботу, а держава втратить платників податків. Зниження податкового навантаження на юр особи в період карантину це необхідний захід”, – додає Олеся Соломіна.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!