Історія успіху: Як пасічник з Одещини шляхом проб та помилок навчився виробляти старовинний слов’янський напій – медовуху
З пасічником Анатолієм Зіновкіним з Одеської області ми познайомилися під час виставки «Агровесна», що проходить цими днями у столиці. Пан Анатолій, окрім такого традиційного ремесла для пасічників як збір меду, також займається й виготовленням медовухи – старовинного слов’янського напою, який бере свій початок ще з часів існування Київської Русі. Сьогодні справа, яка свого часу розпочиналася як хоббі, перетворилася у бізнес.
«Медовуха не може бути міцніше 20%. Якщо Вам продають медовуху 30%, то це вже не є цим напоєм. Наразі дуже мало людей в Україні займаються виготовленям медовухи, адже цьому продукту потрібно відстоятися хоча б рік. До того ж в холоді вона не досягне своїх оптимальних кондицій. Для того, щоб запустити процес бродіння потрібно поставити її під сонячні промені»,- розповідає Анатолій Зіновкін.
Наразі він реалізує медовуху цілий рік на виставкових майданчиках Одеси та Києва. В арсеналі його продукції – напої на вишні, абрикосі, смородині, троянді тощо. До речі, щоб отримати гарну медовуху з троянди, треба близько одного кілограма лепестків троянди на 10 літрів продукту.
Окремо Анатолій розповів й про “Княжу медовуху”. Цей напій є “живим”, тобто таким, який виготовлений за технологією, яка максимально наближена до тих часів, коли його виробляли спеціально для княгині Ольги.
Цікаво, що перші спроби виготовлення медовухи для Анатолія Зіновкіна скінчилися невдачею – близько 500 літрів продукту просто скисло.
«Я переливав таку медовуху в інші бочки і помітив, що осад, який залишається, є доволі прийнятним на смак. Таким чином я розпізнав технологію виготовлення»,- говорить пасічник.
Наразі ціна літру медовухи від Анатолія Зіновкіна становить близько 120 грн.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!