Інженери з Харкова створили машину для розмінування, вчетверо дешевшу за іноземні аналоги

0 1 406

Харківські інженери тестують нову машину  власної розробки для розмінування. Вона вчетверо дешевша за іноземні аналоги й має прискорити розмінування Харківщини, де вибухівкою забруднено 40% території, пише SEEDS.

Керівник напрямку розробки механізованих засобів розмінування Іван Яловол каже, що машина оснащена двигуном потужністю 320 к.с., як у вантажівки, опорними котками та гідравлічною системою — це дозволяє швидко проходити заміновані ділянки.

«Машина побудована з нуля, але враховані всі нинішні міжнародні віяння стосовно машин розмінування, їхньої конструкції. Також вона відповідає вимогам міжнародних стандартів: швидкість розмінування — від 0,5 до 1,5 км/год, продуктивність базова, яка залежить від ґрунту — 0,25 га/год», – розповів Іван Яловол Суспільному Харків.

Молотковий робочий агрегат розміновувача перебиває землю на глибину до 30 см. Якщо там міни — їх знищує. Машина керується дистанційно, нині розробники відпрацьовують механізм співпраці техніки з оператором.



«Міжнародні стандарти передбачають не менше 200 м. Якщо спитаєте операторів, які працюють на таких машинах, вони назвуть більшу цифру. Наша система керування, з якою ми пройшли сертифікацію на машині підготування ґрунту (для роботи саперів), показала 613 м. Зараз ми працюємо над збільшенням до 1 км дальності керування», каже керівник.

Читайте також: Для фермерів почали виробляти автономні універсальні агророботи

За словами Яловола, західні виробники виробляють одну таку машину на рік: «Там стоїть черга. Ми можемо виробляти їх швидше».

«Ми, враховуючи близькість до фронту і ту ситуацію, яка у нас в Харківській області — обстріли агресора, заклали у цю машину додатковий функціонал. Вона може застосовуватися як дистанційно керований бульдозер, а також фронтальний навантажувач. При влучаннях у будинки, коли можливі обвали конструкцій, запускати операторів на звичайних бульдозерах дуже небезпечно. Дистанційно керована техніка може стати в нагоді й при розбиранні завалів», – каже Іван Яловол.

Водночас директор підприємства-розробника Олексій Колеснік каже, що харківські інженери можуть виготовляти на власних потужностях до двох машин на місяць.



«Враховуючи, що ми почали працювати рік тому, з нуля зробили виробництво і зараз — на сертифікацію, думаю, для нас вийти на рівень трьох-чотирьох машин — в майбутньому можемо зробити. На сьогодні все залежить від того, як оператори будуть ставитися до придбання такої машини», – розповідає директор підприємства-розробника Олексій Колеснік.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!