Інвестиції в роботизацію агросектору повертаються в шестиразовому розмірі – фахівець

0 260

Використання дронів допомагає аграріям суттєво збільшити власні прибутки. За підрахунками фахівців, економічний ефект від впровадження безпілотників в роботу в господарстві за один сезон сягає 200 тис. доларів завдяки отриманню додаткового урожаю, економії агроресурсів і т.д. На цьому акцентував увагу співзасновник та керуючий партнер Drone UA (Україна) Валерій Яковенко під час свого виступу в межах вебінару «Безпілотні технології у садівництві та овочівництві: можливості використання у Східній Європі та Центральній Азії». Організатори події – Проєкт розвитку плодоовочевої торгівлі ФАО/ЄБРР, EastFruit та Sapienza Media, пише SEEDS.

Фахівець зазначив, що українські фермери з кожним роком стають більш відкритими до впровадження інноваційних технологій у процес своєї роботи.

«За останні 3 роки індустрія робототехніки у світі, і в Україні зокрема, просто йде колосальними кроками вперед. Вже зараз ми маємо тільки на українському агроринку, який є одним із найважливіших в Європі, 1,5 тис. дронів, які минулого року обробили вже свій перший мільйон гектарів. Все це сталося завдяки українському фермеру, якому дійсно є що показати з погляду підходу до агробізнесу», – говорить він.

За словами Валерія Яковенка, дрони є частиною екосистеми робототехніки, яка дозволяє оптимізувати різні процеси у багатьох бізнесах. Проте найбільшу економічну ефективність використання безпілотників демонструє саме в сільському господарстві.

«Нещодавно ми з колегами проводили калькуляцію, яка показала, що кожні інвестовані в роботизацію агровиробництва 10-12 доларів повертаються у вигляді 66,8 доларів цього ж сезону», – розповідає фахівець. 

Валерій Яковенко акцентував увагу на тому, що в Україні створені всі умови для роботизації агровиробництва. Це стосується і правового поля.

«Фактично в Україні зараз найлояльніше ставляться до дронів. Нам можна літати, досить швидко отримуючи дозвіл та використовуючи дуже важке обладнання. Навіть в умовах війни. Уряд добре розуміє, наскільки важливий напрямок роботизації для сільського господарства. Тож держава готова інвестувати в нові цифрові технології навіть у такий складний час. Адже є чітке розуміння, що агродрони працюють задля продовольчої безпеки світу. В Україні є Повітряний кодекс. І існує безліч правок до нього, які полегшують представникам сільського господарства процес роботи з безпілотниками. Йдеться про скорочення процедури резервування повітряного простору, розширення переліку типів операцій та польотів, які не потребують отримання спеціальних дозволів, спрощення системи обліку спеціальностей операторів дронів тощо. В нашій країні все це формується відкрито через цифрові інструменти. До слова, багато європейських країн беруть приклад з України у вирішенні питання регуляції повітряного простору», – зауважує співзасновник та керуючий партнер Drone UA.

Читайте також: «Кожен сучасний фермер – айтішник»: як самостійно підібрати програмне забезпечення для сільськогосподарських дронів

Як зазначив Валерій Яковенко, одним із позитивних моментів впровадження безпілотників є зниження негативного впливу на довколишнє середовище у процесі обробки полів чи садів агрохімією.

«В Україні є законопроект щодо захисту рослин, який вперше був прописаний з урахуванням технології дронів. Якщо в усьому світі намагаються об’єднати дрони з сільськогосподарською авіацією, то в Україні їх виділяють як окрему структуру. На думку Міністерства екології України, безпілотники – це не авіація. І внесення пестицидів за допомогою дронів ближче до ручної праці. Адже дрони більш органічні, ніж авіація, вони точно вносять ЗЗР, змушуючи препарати буквально «прилипати» до рослин. Тож знесення порівняно з іншою технікою набагато менше. Відповідно, дуже важливо наголошувати на екологічності агродронів та закладати це у законодавчі практики», – говорить він.

Переглянути повний виступ Валерія Яковенка можна у цьому відео:

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!