Інвестиції в агробізнес: гра по крупному. Або про що говорили під час “Великої гри агробізнесу”

0 224

Які тенденції має інвестування в сільське господарство України? Це гра по крупному чи досить ризикований та непередбачуваний шлях? SEEDS.org.ua  зібрали декілька  ключових  думок, які були висловлені  під час круглого столу у Києві “Агробізнес в Україні: Велика гра”, який організувала юридична фірма AEQUO.

Ділимося з вами.

1.Ключ до інвестування в агро України – придбати найкращі активи за справедливою ціною

“Якщо є гарна інвестиційна пропозиція, треба погоджуватися”, – зазначив Костянтин Магалецький, партнер Horizon Capital під час круглого столу.  “Мій досвід  – вже більше 10 років в інвестиційній сфері. Зараз фонд активно працює над формуванням нового фонда. Працюємо разом з IFC, EBRR, USAID та іншими міжнародними організаціями. Головне для нас – потенціал зростання. Ми поки що не розголошуємо наші активні інвестиції, орієнтуємося на міноритарні пакети. Перевагу – експортним компаніям. Нас особливо цікавлять унікальні переваги інвестицій та особливо додана вартість. Ми готові розглядати інвестиційні проекти від 3 млн долларів. В Україні багато грошей: нема куди вкладати, ринку акцій немає. Тому варіантів інвестування не так багато. І агро – перспективне, як і альтернативна енергетика”, – зазначив він.

Торкаючись теми інвестицій в агробізнес, директор з розвитку компанії NCH Capital Inc Віталій Іванченко зазначив, що на сьогодні в Україні успішно працює Група компаній «Агропросперіс», основним інвестором якої є NCH Capital Inc. «Ми придбали банк, адже побачили вільну нішу, що утворилася на ринку взаємовідносин банківських установ з фермерами. Класичний банк з ними іноді не хоче працювати саме через маленький розмір їх бізнесу. І це такий сегмент, де, дійсно, фінустановам потрібно бути вкрай обережними. Тут дуже складно контролювати ризики, адже малий та середній фермер концентрується на своїй ділянці продукції. З ними дуже важко розмовляти про фінанси. Ми прийшли в цей сегмент саме тому, що ми добре розуміємося на агротехнологіях і тому завжди знаємо потреби фермера»,- відзначив Віталій Іванченко.

2. Невирішеність питання щодо ринку землі блокує зростання інвестицій в агро

“Для того, щоб виросли інвестиції в Україну, треба вирішити питання з ринком землі. Поки це питання є не врегульованим, ринок України для зовнішніх гравців є складним”, -зазначила Юлія Ковалів, Глава офісу Національної інвестиційної ради.

3. Ризики інвестування та переваги: 50/50

Нещодавно було опубліковано свіжий звіт-рейтинг легкості ведення бізнесу DoingBusiness 2018, у якому Україна піднялася на 4 позиції. Наразі це 76 місце серед 190 країн світу.
“Близьке розташування до країн збуту, висока привабливість щодо збуту комодітіз та дешева робоча сила приваблюють інвесторів. Але Негативні- дорогий фінансовий ресурс. Треба працювати над інвестиційним кліматом” – таку думку висловила Ольга Копейка, головний радник з юридичних питань і зв’язків з державними органами Bunge.
4. Інвестиції в AgTech та AgriIT –  сьогодення, не майбутнє
“Понад 4 млрд $ інвестується в світі в AgTech. Тренди інвестицій – це системи обліку та аудиту,  управління точністю даних, планування робочих процесів та GPS навігація, управління земельним банком, використання дронів, систем супутникового моніторингу”, – зазначив Юрій Петрук, голова правління AgTech під час круглого столу.
5. Лобіювання теми аграрних розписок в Україні
Аграрні розписки як інструмент фінансування аграріїв – дуже актуальна тема, яку підтримують декілька міжнародних організацій.
“У Бразилії фінансування через аграрні розписки – 25 млрд на рік”, – зазначила Лія Сорока, IFC, керівник проекту «Розвиток фінансування аграрного сектора в Східній Європі і Центральній Азії». “Минулого тижня ми зробили вперше розписки по яблуках.  Ми б хотіли пробувати  використання  механызму молочних аграрних розписок”, – зазначила вона.
6. Прорив в агро – за власними високотехнологічними рішеннями
“Насправді поки на українському ринку курсує багато рішень з Кремнієвої долини. Проривом для України було б придумати щось новеньке, а не адаптувати рішення з долини”, – зазначив Олексій Колбасінський, фінансовий директор групи Агропросперіс.
“Україні треба не соромитись свого незнання, а стати як Китай на початку шляху свого інноваційного розвитку: Китай змінив тренд. Він створив свої правила гри. AgTech повинен вилізти з гальмівної сорочки IT та вийти в хайтек” – зазначив Юрій Вахель, директор з розвитку бізнесу, Астарта.
Катерина Москальова, Катерина Дьяченко
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!