Інтенсивний яблуневий сад: ризики, плани, поради

0 723

Ще до моменту закладки інтенсивного яблуневого саду необхідно розробити план мінімізації можливих ризиків. Це допоможе виключити ризики в подальшому і стабільно отримувати урожай високої якості.

Таку думку висловила консультант з питань технологій вирощування плодових культур Ніна Дмитраш ​​під час Національної онлайн-конференції «Плодоовочевий сектор Таджикистану – кращі інвестиційні ніші».

Захід відбувся за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), інформаційним партнером конференції виступило агромедіа-агенція Sapienza.

«Ці ризики важливо визначити до моменту посадки саду, в залежності від регіону, ділянки вирощування і конкретного підприємства», – зазначила консультант з питань технологій вирощування плодових культур. Щоб згодом не було розчарування результатами закладання інтенсивних садів.

Першим ризиком, за словами Ніни Дмитраш, є природно-кліматичні умови. Сюди варто віднести морози, весняні заморозки, град, тривалий дощовий період, високі температури, посуху.

«Другий ризик – це відсутність фахівців або їх низька кваліфікація. Адже якщо людина, яка займається садовими роботами, не має достатнього досвіду, то на хороший результат розраховувати не варто – нею будуть допускатися помилки, які особливо помітні при веденні інтенсивного садівництва. Згодом вони вплинуть як на кількість, так і якість врожаю.

Наступний ризик полягає в недостатній забезпеченості трудовими ресурсами. Якщо ви запланували посадку саду, але у вас немає достатньої кількості трудових ресурсів, то ви повинні розуміти, наприклад, чи існує у вас можливість залучення працівників з інших населених пунктів. Адже при інтенсивній технології вирощування яблука багато роботи існує як при посадці саджанців, так і при подальшій обрізці дерев і при збиранні плодів», – пояснила Ніна Дмитраш.

Неправильний підбір запилювачів і неправильне їх розміщення також є однією з найпоширеніших помилок при вирощуванні яблука.

«Адже від запилення залежить не тільки кількість, але і якість врожаю, так як хороше запилення дозволяє отримати більший розмір плода більшої щільності, що буде впливати на період зберігання продукції.

Крім того, дуже часто інтенсивний яблуневий сад закладається при відсутності крапельної системи зрошення і контролю норм і термінів поливу. Інтенсивного саду без крапельного зрошення просто не може бути. Зрошення дає можливість відразу ж після закладки отримати хороший відсоток приживлюваності саджанців.

При цьому саджанці отримають більш високу стійкість до різних хвороб. Також за допомогою крапельного зрошення є можливість по мінімізації ризиків нестачі поживних речовин в грунті і рослині. Однак важливо постійно контролювати вологість грунту і проводити зрошення відповідно до необхідності і в тих обсягах, які вимагає грунт», – зазначила консультант з питань технологій вирощування плодових культур.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!