Інновації аграрного сектору Близького Сходу: як отримати високий урожай в пустелі

0 493

Аграрний ринок Близького Сходу стабільно і активно розвивається, навіть якщо брати до уваги не найсприятливіші кліматичні умови регіону. Проте, це перспективний напрямок для експорту української продукції, наприклад, Дубай на 85% залежить від імпорту сільськогосподарської продукції. Про аграрні інновації Близького Сходу читайте на SEEDS.

Насіння аграрних інновацій дають багаті сходи в Дубаї

Кліматичні умови в ОАЕ обмежують можливості для ведення фермерського господарства, але інновації та державні цільові програми сприяють отриманню високих врожаїв навіть в посушливій пустелі.

За даними організаторів аграрної виставки Agra Middle East, яка в цьому році пройде в Міжнародному виставковому центрі Дубая з 10 по 12 квітня, Дубай на 85% залежить від імпорту сільськогосподарської продукції, що становить 2,9 мільярда доларів США в рік.

В рамках державної довгострокової програми розвитку сільського господарства галузь отримує значні інвестиції, спрямовані на розвиток сталого землеробства в умовах посушливого клімату, де кількість опадів в рік становить всього 120 мм, а для зрошення земель використовується опріснена морська вода.

Площа орних земель в ОАЕ дорівнює менше 7%, а сільськогосподарський сезон обмежений шістьма місяцями. У цих умовах розвиток сектора можливо тільки за рахунок інновацій і нових технологій.

“В рамках програми “Зелена економіка для сталого розвитку” ми активно підтримуємо інвестиційні та інноваційні проекти, які б забезпечили сталий економічний і соціальний розвиток країни”, – заявляє Міністр ОАЕ з питань екології та зміни клімату Доктор Тхані ібн Ахмед Аль Зейоуді.

Інновації на землі

Безґрунтові технології, нові парникові рішення і гідропоніка – ось три стовпи, на яких стоїть майбутнє аграрної галузі. Вже сьогодні завдяки цим технологіям в ОАЕ відзначає зростання виробництва сільгосппродукції в середньому на 12% в рік.

Стратегічна політика продовольчої безпеки і сталого розвитку, розроблена за участю Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, реалізується вже протягом 15 років.

Крім національних програм, дана політика включає ряд заходів з розвитку ОАЕ в якості центру сільськогосподарської торгівлі в регіоні Ради співробітництва арабських держав Перської затоки і на Близькому Сході. Уже сьогодні країна є провідним реекспортером, а приватний сектор активно бере участь у створенні каналів дистрибуції і складів продовольчого призначення.

У січні 2017 року було підписано 14 нових Угод про співпрацю між ОАЕ і Індією в сфері сільгосптехнологій, які покликані сприяти технічному переоснащенню аграрного сектора.

Керівник Міністерства природоохорони та водних ресурсів Доктор Рашид ібн Фахад нещодавно озвучив плани ОАЕ щодо впровадження вертикального сільського господарства. На даний момент Центр аграрних інновацій при міністерстві в Шарджі розробляє різні рішення для тепличних господарств.

У Дубаї Міжнародний центр біосолевого сільського господарства при Університеті імені шейха Зайда (Zayed University) запустив пілотний проект теплиці наступного покоління, яка споживає на 90% менше води та на 50% менше електроенергії в порівнянні з традиційними теплицями.

Управління санітарно-харчового нагляду Дубая працює над Проектом захищеного землеробства, який передбачає вирощування сільгоспкультур з нульовим впливом на навколишнє середовище за рахунок використання ультрафіолетових систем очищення води і автономних охолоджуючих систем.

Розвиток органічного сільського господарства на базі гідропонних систем є пріоритетним напрямком діяльності Міністерства з питань екології та зміни клімату. На сьогоднішній день цей сектор зростає бурхливими темпами, нараховуючи 1000 ферм з гідропонними теплицями (для порівняння: у 2009 році налічувалося 50 подібних господарств).

Курс на органіку

Доктор Аль Зейоуді також підкреслив прагнення ОАЕ до розвитку біофермерства, заявивши, що сьогодні в ОАЕ 19 000 гектарів землі обробляється органічним способом.”Органічні продукти мають відмінне маркування, по якому споживачі можуть відрізнити їх від інших товарів. З метою підтримки органічних ферм міністерство тісно співпрацює з відповідними місцевими органами, створюючи додаткові можливості для просування органічної продукції”, – зазначив він раніше.

Одним із заходів стимулювання органічних фермерських господарств послужив запуск міністерством пільгових карт Mawroothna, які дають фермерам різні знижки та інші переваги.

Доктор Джон Анураг, з 2016 року працює генеральним менеджером органічної ферми DEENA в Дубаї, сертифікованої Управлінням ОАЕ по стандартизації і метрології.

“Здоров’я суспільства і безпечні продукти – наші пріоритети. Ми вирощуємо тільки місцеві культури в суворій відповідності з сезонністю, пропонуючи широкий асортимент овочів. Наш бізнес зростає, але нам хотілося б мати організований фермерський кооператив або асоціацію, яка представляла б інтереси таких же невеликих фермерських господарств. Наприклад, ми намагаємося налагодити зв’язки з фермами в Аль-Айні і в Абу-Дабі для координації літніх поставок”, – заявив він.

Ця ферма веде просвітницьку роботу про органічні та місцеві продукти у великій кількості шкіл і в дитячих таборах Кінної поліції Дубая, а також організувала для фермерів програму обміну досвідом і знаннями.

Освоєння нових територій

ОАЕ активно реалізує політику офшорних інвестицій в аграрний сектор, що включає фінансування проектів продовольчої безпеки в таких країнах, як Намібія, ПАР і Судан. У той же час влада планує повністю припинити виробництво пшениці всередині країни з метою збереження водних ресурсів.

Об’єднані Арабські Емірати планують вивести аграрні інновації на космічний рівень. Нещодавно Космічне агентство ОАЕ провело зустріч з делегацією з Японії, на якій обговорювалися можливості застосування космічних технологій в сільському господарстві.

Зокрема, планується розробка геодезичних і картографічних супутників, які будуть здатні проводити дистанційний моніторинг зростання сільгоспкультур і виявляти хвороби сільськогосподарських рослин на ранніх стадіях.

Сьогодні група з 40 кращих українських виробників і переробників фруктів, ягід, овочів і кондитерської продукції проведе B2B зустрічі з ключовими імпортерами і мережами супермаркетів з близькосхідного регіону в рамках торгового форуму Sweet & Fruit Trade Ukraine-Middle East в Дубаї. Захід співфінансують ФАО і ЄС в рамках ініціативи EU4Business, технічну та інформаційну підтримку надає Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

SEEDS за матеріалами VisitDubai

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!