Інна Мєтєлєва: Агрокомпанії України відчувають кадровий голод, що відкриває великі можливості для молодих фахівців

0 1 155

 

Професія, яку студенти отримують сьогодні в університеті не завжди має бути професією протягом усього життя, адже сьогодні для молоді відкривається безліч можливостей, які можна реалізувати, і не обов’язково у рамках базового фаху, який отримали під час навчання у виші.

Про мотивацію в агробізнесі, підприємницьку жилку дівчат та можливості, які пропонують сучасні агрокомпанії, розповіла директор інвестиційної групи CharterHCP (Великобританія) в Україні Інна Мєтєлєва під час конференції «Жінки в агробізнесі», що відбулася 15 квітня у IHUB Vinnytsia за підтримки Посольства Естонії в Україні. SEEDS.org.ua пропонує читачам познайомитися з власною історією та особистими порадами успішної жінки в агробізнесі.

Вивчайте англійську мову. Сьогодні це дуже важливо особливо для тих, хто хоче вийти на зовнішні ринки

Мій шлях в «агробізнесі» починався з дитячого віку. Ще навчаючись у школі та маючи дідусів та бабусь у селі, я отримувала досвід та гроші на кишенькові витрати допомагаючи їм. Однак, цей досвід жодним чином не стимулював мене до вибору майбутнього на користь агро і навідь навпаки.  

Коли я закінчила школу в мене постав вибір куди йти, щоб продовжувати подальше навчання здобуваючи професію. Батьки бачили мене лікарем, адже я закінчила гімназію за хіміко-біологічним профілем. Мама в мене була фінансистом, а батько працював у правоохоронних структурах. І я вирішила, що хочу піти за маминими стопами – стати економістом чи фінансистом. І тому в 17 років, як кажуть, «за компанію» із своїм другом я вирішила поступати у Хмельницький національний університет. І так сталося, що мій друг із своїми досить сильними знаннями з математики не поступив з першого разу, а я, можливо так склалася доля, поступила на спеціальність «Економіка та управління виробничою діяльністю». До речі, тоді ми потрапили на експериментальний курс зі спеціалізацією «Зовнішньоекономічна діяльність».

З цього періоду і досі в процесі постійного вивчення та використання англійської мови. І також рекомендую це робити молодим людям, бажано з дитячого віку, але студентство теж найкращий час для вивчення мов. І сьогодні у умовах глобалізації економіки та комунікацій із зовнішніми ринками це особливо важливо.

Хоббі відволікає від буденності і сьогодні відсутні будь-які обмеження спробувати те, що ти хочеш

Говорячи про хоббі, то я займаюся плаванням і особливо надихає плавання на відкритій воді. Цього року влітку у планах кросс-континетальний заплив на 6,5 км через Босфор. А також Oceanman у Греції. Минулого року в мене також було декілька змагань: напівOceanman (5 км) в Італії та Україні (Одесі). Також була кваліфікована на участь у чемпіонаті Oceanman в ОАЕ (Дубай). При тому, що з моменту моїх занять плаванням у дитячому віці пройшло близько 25 років.  

Зараз можна говорити, що ми живемо в той чудовий момент, коли спорт та інші захоплення вже не діляться для дітей чи для дорослих. Ці рамки вже змилися. Якщо ти, припустимо, хочеш почати танцювати у 50 років, чи займатися йогою у 60 чи пробігти марафон у 70, то ти це при бажанні можеш зробити. Сьогодні не має абсолютно ніяких обмежень спробувати те, що ти хочеш навіть якщо у школі чи оточуючі дорослі ставили під сумніви твої здібності. І це моя історія з малюванням, коли я була впевнена зі шкільних часів що мої здібності практично відсутні у цьому напрямку. Тому минулого року я почала малювати завдяки знайомству з чудовими дівчатами з творчої студії, намалювала 4 картини, отримала купу позитивних вражень і емоцій і нівелювала дитячі хибні налаштування.

Улюблені заняття не тільки надихають, а ще й відволікають від поточних справ та дають енергію встигати більше, краще та в задоволення. Тому що коли у басейні займаєшься 2-3 рази на тиждень чи малюєш чи займаєшся тим, що тобі в задоволення, в цей період часу чи годину чи дві чи три , ти належиш тільки собі і концентруєшся і наповнюєшся позитивними енергіями виключно для себе особисто. 

Коли розпочати власну справу? Важливо мати підприємницьке мислення

Я розумію, що є підприємницькі особистості з народження, а є ті, хто набувають знань і навиків в процесі навчання. Приклад мого знайомого. Йому 25 років і він має власні великі проекти у великому бізнесі. Він починав з того, що у початкових класах робив удома бутерброди й продавав однокласникам. Коли його мама запитувала, навіщо він це робить, адже у школі є буфет, то він відповідав: «В мене ж купують і є попит, який я створюю». Потім він долучив до справи ще двох своїх однокласників, які приходили до нього додому, й разом готували ці бутерброди. Таким чином діти заробляли власні гроші.

Я вчора спілкувалася зі своєю племінницею. Діти у школі продають однокласникам власні вироби, які користуються попитом у їх віковій категорії, з батьками прораховують собівартість та прибутковість, створюють Інстаграм-сторінки і розширюють бізнес-можливості. Є також приклади приватних шкіл та клубів для дітей та підлітків, де їх навчають готувати бізнес-плани, захищати та реалізовувати власні бізнес-проекти та бути готовими до ринкових можливостей на базових сходинках.

Для чого я це все розповідаю? Треба розуміти, що є діти, які змалечку відчувають та розуміють, що вже зі шкільних років вони можуть заробляти власні кошти. Багато залежить від оточення, батьків. Ті ж в кого таких знань бракує, можуть спостерігати за такими історіями, робити свої висновки, читати, спілкуватись з експертами, відвідувати бізнес-лекторії та курси з розвитку власної справи, яких є на сьогодні чимало і, в тому числі, безкоштовно.

Кадрові резерви агрокомпаній та грантові програми зарубіжних вишів – перспективні можливості для молодих людей

У більшості агрокомпаній є кадрові резерви. Знайти інформацію зазвичай можна на сайтах компаній або звернутись до департаментів чи відділів по роботі з персоналом. Можна почати з практики, щоб переконатися у тому, ваш цей напрямок, чи ні. З власного досвіду можу зазначити, що найталановитішим студентам, які добре зарекомендували себе під час практики, пропонували залишитися у компанії. Це не обмежується виключно вашою спеціальністю, тому що в першу чергу цінуються особисті якості та бажання швидко освоювати нові знання та отримувати практичні навики.

Також хороші грантові програми пропонуються для українських студентів у провідних аграрних університетах світу з Голландії, Великобританії, Німеччини, Канади тощо. Згідно з цими програмами наші студенти можуть поїхати для навчання за кордон. І тут постає питання знання мови,  про що я вже згадувала на початку розмови. Володіючи англійською, ви можете цілком вільно поїхати навчатися за магістерською програмою до Німеччини. Також рекомендую звернути увагу на проект «Агрокебети» за підтримки провідних компаній українського агробізнесу на базі Національного університету біоресурсів та природокористування.

У даний час агрокомпанії відчувають величезний кадровий голод. Про це йдеться практично на кожній агроконференції, де багато часу впродовж панельних дискусій приділяється саме цій темі. А якщо ви вже потрапили до агрокомпанії на виробничий чи технічний напрямок, то маєте можливість також пройти стажування чи навчання через постачальників ресурсів. Тобто для вас відкриваються величезні можливості для професійного росту на етапі стажування та навчання.

Рекомендую також підписатися на розсилку новин від агрокомпаній. Таким чином ви завжди зможете отримати якусь корисну для себе інформацію – починаючи від стажування і закінчуючи участю у якихось цікавих проектах. Сьогодні агрокомпаніями вкладається багато коштів у навчання та підвищення кваліфікації персоналу. Тому не бійтеся пробувати себе у різних напрямках.

І пам’ятайте – професія, яку ви отримуєте в університеті не назавжди залишиться професією протягом усього вашого життя. Будуть проходити зміни і трансформації. Коли я закінчувала вищий навчальний заклад, навіть не планувала, що буду працювати в агросфері.

Але потрапивши одного дня в агробізнес, дуже важко потім з нього вийти, тому що це стає захоплюючим симбіозом бізнесу та хобі на роки. 

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!