Готуємо ґрунт для високого врожаю соняшника
В Україні соняшник вирощують у великій кількості в різних регіонах. Для високого врожаю соняшника необхідно правильно підготувати ґрунт. Правильну технологію обробітку ґрунту читайте на SEEDS.
Традиційна технологія обробітку ґрунту складається з весняного подвійного боронування зябу, внесення мінеральних добрив, ранньої культивації глибиною 10–12 см. Потім знову боронування, коткування та передпосівна культивація. Такий обробіток сприяє заощадженню вологи, знищенню бур’янів та створення найбільш сприятливої структури ґрунту. Але, за думкою фахівців, така технологія не завжди буває ефективною, бо багаторазова обробка ґрунту не на всіх типах ґрунту сприяє збереженню вологи, а навпаки іноді висушує посівний шар. У результаті інтенсивної обробки ущільнюється й піхотний горизонт та погіршується температурний режим ґрунту. Тому вибір заходів з обробки ґрунту під соняшник залежить від виду ґрунту, якості проведеної обробки ґрунту восени, співвідношення між культурами в сівозміні, від переважної форми органічного добрива, температури та загроз ерозійних процесів тощо.
Потрібно пам’ятати, що якщо восени була проведена якісна оранка, то кількість проходів сільгосптехніки по полю потрібно обмежувати до мінімуму. Це допоможе уникнути переущільнення та пересушування ґрунту. Важливо, щоб після обробки ґрунту, шар над насінням був дрібнокомкуватим (розмір грудочок 1-10 мм), бо саме в такому стані ґрунт збереже вологу та забезпечить високу польову схожість насіння. Головною помилкою є робота по сирому ґрунту. Орний та підорний шар ущільнюються, тому соняшник на початку свого росту буде страждати від нестачі води та поживних речовин. Занадто глибоке розпушування зруйнує капілярну систему ґрунту і при сівбі насіння потрапить в пересушений верхній шар. В результаті польова схожість знизиться, а сходи постраждають від посухи.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!