Гідрогель: ідеальний матеріал для догляду за рослинами

0 8 939

Використання гідрогелю абсолютно безпечне як для людини, так і для навколишнього середовища. Цей матеріал не тільки стимулює ріст рослини, а й позитивно впливає на якість ґрунту. Подробиці читайте на SEEDS. 

Гідрогель при контакті з водою насичується нею, розбухає і стає своєрідним резервуаром. Коли ґрунт висихає, гелеві кульки забезпечують кореневу систему рослини вологою. Крім води, полімерне з’єднання здатне вбирати розбавлені поживні речовини, забезпечуючи тим самим підгодівлю. При роботі з гідрогелем не потрібні індивідуальні засоби захисту. Гідрогель не вступає в хімічні реакції з речовинами, які містяться в ґрунті, і не впливає на його склад. Після закінчення 3–5 років гранули розкладаються під впливом ґрунтової мікрофлори на воду, вуглекислий газ і амоній. Якщо гідрогель виявиться на поверхні ґрунту, то при попаданні перших сонячних променів гранули полімеру випаровуються прямо на очах.

Перед внесенням гідрогелю в ґрунт зазвичай суху речовину слід залити чистою водою і залишити на кілька годин до повного набухання. Для замочування гранул використовують не тільки воду, але і розчини добрив. Це зручно на пухких, водопроникних ґрунтах, де дощі швидко вимивають корисні речовини. Гідрогель утримує їх, не дозволивши рослинам страждати від дефіциту харчування. Надлишки води потрібно злити, перемішати ретельно з ґрунтом, щоб гель розподілився в ньому рівномірно. На літр ґрунту потрібно взяти стакан готового гідрогелю.

У суміші гідрогелю та землі дуже зручно пророщувати насіння та вирощувати рослини. Гідрогель підходить для використання як у відкритому, так і у закритому ґрунті.

Полімерні гранули знайшли застосування в промислових масштабах при вирощуванні розсади.

Вирощування розсади найчастіше пов’язане з деякими труднощами. Для отримання сильних сіянців потрібний не тільки добре підготовлений ґрунт і освітлене місце, але і правильний полив. Саме волога може бути як другом для молодих сходів, так і стати причиною загнивання кореневої системи, що веде до подальшої загибелі. Уникнути таких ситуацій допоможе використання полімерного матеріалу, що володіє унікальною здатністю вбирати і утримувати для росту рослин необхідну кількість води в ґрунті. Гідрогель для розсади вважається ідеальним матеріалом, який дає можливість в рази мінімізувати догляд за молодими сіянцями і зменшити стрес під час пересадки у відкритий ґрунт.

Такими способами вирощують розсаду томатів, баклажанів, селери, перцю та інших культур, які потребують багато вологи. Гідрогель захищає корені розсади від пересихання або зайвого перезволоження.

При сівбі петрушки, кропу, коріандру, салату та інших зелених культур залежно від типу ґрунту змінюється доза внесення препарату. На легких ґрунтах і торфокомпостних сумішах вона становить 20–30 грамів сухих гранул на 1 м2 врозкид. На важких суглинних і глинистих, схильних до перезволоження ґрунтах 10–20 г сухих гранул на 1 м2.

Після того, як гранули розкидали, ґрунт неглибоко перекопують. Основна частина речовини повинна виявитися в шарі ґрунту від 0 до 12 см. Ґрунт добре поливають, можна внести добрива. Через 1–2 дні висівають насіння культури. Для рослин з поверхневою кореневою системою гідрогель вносять на глибину близько 10 см. Якщо коренева система заглиблена, то глибину внесення гідрогелю збільшують до 20–25 см.

Гідрогель при сівбі моркви і буряка

Для сівби нарізають борозенки глибиною 6–7 см. На легких ґрунтах 1,5–2 г препарату вносять на 1 погонний метр рядка, рівномірно розподіляючи гранули на дні. На важких землях, де добре утримується вода, дозу можна зменшити до 1,0–1,5 г субстанції. Гранули повинні виявитися на глибині 5– 6 см. Після внесення посівні канавки трохи закривають ґрунтом і дають полив з розчиненим добривом. Через 1–2 дні приступають до сівби насіння по рядках поверх насиченого вологою препарату. Коли все насіння висіяне, їх згори закривають ґрунтом, злегка мульчують торфом або компостом і грядку накривають плівкою до появи сходів.

При посадці огірків, томатів, перців і баклажанів

У кожну лунку, залежно від типу ґрунту, кладуть від 1 до 2 г сухого порошку. Перед висадкою розсади посадочне місце добре поливають. Коріння рослин сильно притискати не потрібно. Виходить, що гідрогель – ідеальний матеріал, який дозволяє звести до мінімуму догляд за рослинами, а також зменшити стрес під час травмуючої пересадки в ґрунт.

Правильне застосування гідрогелю дозволяє скоротити полив на 50–70 % для горшочних рослин, на 20–40% для більшості сільськогосподарських культур, знижує втрату поживних речовин ґрунту і добрив, які вносяться (особливо азотних) за рахунок зменшення їх вимивання із ґрунту.

Волога, яку накопичив гідрогель, буде доступна рослинам аж на 95%. Отже, кожна краплина води буде затримана гідрогелем, а не випарується чи не стече в підземні води, як це зазвичай стається без гідрогелю.

Вирощування розсади в гідрогелі

Ще один спосіб використання вологопоглинаючих гранул – це вирощування розсади в гідрогелі. Для пророщування насіння гранули потрібно вибирати якомога меншого розміру для отримання більш однорідної субстанції. Невелику кількість гранул замочують у воді, а потім по поверхні рівномірно розподіляють насіння і накривають плівкою. Для вирощування таким способом підходить насіння культур, для проростання яких необхідно багато світла. Плюсом вирощування розсади в гідрогелі є те, що при пікіруванні сіянців практично не пошкоджуються молоді корінці, оскільки вся рослина легко витягається з гелеподібної субстанції.

SEEDS  за матеріалами ОвощиФрукты

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!