Франківець проміняв картоплю на фундук і тепер вирощує на городі горіховий сад та екзотичні рослини

0 228

Десять років тому франківський художник Володимир Савчук вирішив замість картоплі, яку раніше садили батьки, посадити фундук. Відтоді у саду поблизу Івано-Франківська росте понад 30 сортів фундука та 20 видів яблунь, жимолості, ірги, лохини, хурми, актинідії та зізіфусу, пише SEEDS.

“Я сад заклав у 2015 році. Тоді про фундук було дуже мало інформації. Дехто казав скептично, що він не родитиме у наших краях. Починав з того, що купляв усе на базарі. Начитався в інтернеті, купив усі ті сорти, які захотів. Посадив і за чотири роки зрозумів, що це все один сорт. Добре, що все ж сортовий фундук, а не ліщина. Бо часто продають сіянки ліщини”, — розповів Суспільному Володимир.

Читайте також: Мешканець Вінниччини замість картоплі вирощує у себе на грядках майже 500 сортів винограду

Тому Володимир рекомендує ретельно обирати продавців, перевіряти на добросовісність, дізнаватися відгуки про них.

“Одне десятирічне дерево дає приблизно сім-вісім кілограмів горіхів. Якщо почистити шкарлупу, то залишиться три-чотири кілограми ядра. Тому тут варто враховувати, для чого вам горіхи: споживати чи на продаж. Загалом фундук не вибагливий. Плоди, навіть якщо впадуть на землю, не псуються. Тобто дуже зручна культура для догляду і зберігання плодів”, — говорить Володимир.

Для садівників-початківців та тих, хто вирощує фундук у невеликих масштабах, варто звернути увагу на час дозрівання. Кожен сорт має свій термін цвітіння, тому потрібно обирати щонайменше три сорти для перезапилення і кращої врожайності.

“Як розрізняємо фундук: є круглі, довгі й конічні горіхи. Грузинський сорт Футкурамі й Кавказ — це такі ранні два сорти. Потім ідуть середнього дозрівання — це український Шедевр, Каталонський. Є пізні сорти, основні — це Вебба і Халле”, — каже садівник.



Фундук починає родити приблизно на третій-четвертий рік, проте є сорти, переважно червонолисті, які вже з другого року плодоносять.

Окрім фундука, Володимир вирощує різноманітні екзотичні рослини. У саду ростуть 10 сортів хурми, також є зізіфус, азиміна, актинідія, мушмула, жимолость, дозрівають ягоди гумі та годжі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!