Французька насіннєва компанія зацікавилася картоплею українських селекціонерів
Сорти картоплі ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» взяла на випробування французька насіннєва компанія. Самі бульби постачати заборонено, тому на захід поїдуть рослини у пробірках. Якщо запропоновані сорти підійдуть, то картоплю почнуть розмножувати у Франції, а українській стороні виплачуватимуть роялті, пише SEEDS.
Про це розповів кандидат економічних наук, заслужений працівник сільського господарства України, керівник ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко.
«Українським насіннєвим компаніям заборонено ввозити продукцію до ЄС через відсутність гармонізації законодавства. Зараз французькі колеги випробовують декілька зразків наших бульб, і якщо цей сорт їм підійде, ми зможемо постачати до Європи пробіркові рослини — культура invitro. Це перший етап вирощування насіннєвої картоплі», — розповів керівник підприємства AgroPortal.ua.
За словами Ігоря Шкурка, заборона на українську картоплю в Європі зберігатиметься ще довго. Однак у 2022-23 роках європейські виробники картоплі дуже постраждали від посухи й досі не можуть відновитися. Особливо бракує сортів насіннєвої картоплі, що йдуть на переробку. І хоча цього року врожай був кращим, але по насінню спостерігається дефіцит.
Читайте також: Нові тенденції на ринку цукрової кукурудзи: мармурова, молочно-біла та фіолетово-синя витісняють жовту
«Чернігівеліткартопля» запропонувала французькій компанії чипсовий сорт із фіолетовим кольором м’якоті — Либідь. Вміст сухих речовин цього сорту — від 24 до 26,5%. Фіолетова картопля в країнах ЄС займає лише 1% ринку переробки на чипси.
Це незначний обсяг, але в тоннах це можуть бути суттєві показники. Сорту з фіолетовим м’якушем і таким вмістом сухих речовин у них немає. Вони прагнуть урізноманітнити свій асортимент, тому зацікавилися нашою Либіддю», — коментують в українській компанії.
Щоб виробництво чипсів було прибутковим, сировина має містити від 24 до 26% сухих речовин, мінімум 23,5%. Інакше витрати газу будуть невиправданими, адже сушити воду нікому не цікаво. До речі, вміст сухих речовин у столових сортах — від 9 до 17%.
Насіння столових сортів також маємо, але європейські споживачі віддають перевагу картоплі від місцевих виробників. Мережі працюють зі своїми сортами, митими, фасованими.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!