Фінансовий менеджмент на рівні аграрного сектора вимагає істотного підвищення

0 1 098

Агросектор не тільки готовий до банківського фінансування, AGRO – це одна з тих індустрій, яку банки навіть надмірно ризиковано, але готові кредитувати. Однак фінансовий менеджмент на рівні аграрного сектора, як і фінансова грамотність, вимагає істотного підвищення, пише SEEDS. 

Про це заявив директор департаменту корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі» в Києві, яка була організована агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Київського Міжнародного Контрактового Ярмарку.

«Що стосується погляду фінансового сектора на AGRO – досить багато років це найулюбленіший сектор для банкірів. За останні кілька років 40-60% банківських портфелів сформовані саме для фінансування агросектору.

Але останній рік був складним не тільки тому, що був і залишається COVID-19. У нас в країні наростають кліматичні ризики. Вони виросли настільки, що багато підприємств серйозно постраждали. Це Південь України (посуха), це на порядок нижче врожайність по багатьом культурам, включаючи кукурудзу і т.д. Це дефолт деяких, досить великих підприємств, пов’язаних як з технікою, так і з вирощуванням», – зазначив Руслан Співак.



«Наразі агросектор більш ніж готовий до фінансування. Більш того, набір продуктів, який з’явився – це не просто оборотний капітал, або покупка трактора. Тепер це, по суті, фінансування повного ланцюжка: «від початку до кінця».

Програма «5,7,9%» дуже допомагає здешевити фінансування для тих, хто не може собі дозволити великі обсяги і середню ставку. Крім того, на поточний момент у нас історично найнижча процентна ставка в гривні, та й, мабуть, в доларах і євро за всю історію України.

І крім цього є досить широкий спектр програм, які заходять з боку міжнародних донорів та корпорацій», – додав банкір.

«З боку банківського сектора є величезний запас довіри до AGRO. Але AGRO, як і банківський сектор, повинні змінюватися.

Питання, яке досить важливе – більшість сектора на поточний момент досить сильно закредитована. Сильно підвищувати ризики для себе і банки і аграрії не захочуть, просто тому, що багато хто вже на межі», – говорить Руслан Співак.



«Згідно з моїми спостереженнями відсотків 30 з того сектора, який обслуговується у нас, а це 21-23% всього сектора, дійсно вкладається в інновації і розуміє які інвестиції потрібні. Решта ж «пливуть за течією» і пробують різні технології, не завжди успішно. Це призводить до того, що ми бачимо проблеми з фінансовим станом.

Тому відверто кажучи, фінансовий менеджмент на рівні аграрного сектора потребує суттєвого підвищення. Як і фінансова грамотність.

Векселі, аграрні розписки, в тій чи іншій мірі, торгове фінансування продукту, традиційне кредитування – все це створює непогане екосистемне середовище, яке дозволяє аграріям отримати фінанси не просто в момент, коли їм потрібно або, коли у них високий сезон. А протягом усього календарного року», – підкреслив директор департаменту корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль.

У перспективі, за словами експерта, банки будуть надавати перевагу і більше фінансувати ті агропроєкти, які будуть підвищувати ефективність агровиробництва.

«Технології не стоять на місці. Ми знаємо досвід багатьох компаній по всьому світу з вертикальним вирощуванням з технологіями, які більше не залежать від мільйонів гектар і від шикарного чорнозему, який є у нас.

Сектор не тільки готовий, AGRO – це одна з тих індустрій, яку банки навіть надмірно ризиковано, але готові кредитувати», – резюмував Руслан Співак.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!