Фермерське господарство під Києвом перетворилось на імперію яблучних соків

0 2 005

У селі Святопетрівське, що на Київщині, господарюють Петро і Валентина Семероги з доньками — Інною та Віталіною. Тож фермерське господарство “Валентина” по праву можна назвати сімейним. У своєму районі господарство відоме виробництвом 100% натуральних соків із солодких сортів яблук.  


– Чому саме сік?

– Щоб працювати на місці та не “воювати” з перекупниками на ринку, побудували свій магазинчик. Адже у них на 50 копійок дешевше і черга стоїть, а до наших смачних яблук немає черги. У той час і почали працювати над запуском виробництва соків.

Два роки ми працювали не на власних потужностях, досліджували попит. Спочатку продавали сік без упаковки. На наступний рік замовили упаковку, де вказували, що це 100 % натуральний сік.

У 2015 році розкорчували старий сад, а вже у 2016 році, як сніг на голову, з’явилася пропозиція придбати лінію для виробництва соку Voran.

Ми мріяли про таку лінію. Думали, рахували, я кожен рік дзвонила й питала, що там із тією установкою, як розрахувати, щоб нам було вигідно.

– Із впровадженням лінії справи, мабуть, пішли набагато краще?

– Почали робити власні соки восени 2016 року, не все так вийшло гладко, як пише книжка. Було чимало проблем із тим, що установка не нова, були проблеми з котлом, з насосом, зі стрічками. Ми, мабуть, 3 тижні її тільки налагоджували.

Потужність лінії становить 500 л/год. У середньому в “гарячий” сезон із 7 ранку до 7 вечора переробляємо 3-4 т яблук — це від 500 до 600 5-літрових пакетів, залежно від сорту.

Такі чудові сорти, як Чемпіон і Хані Крісп, розливаємо також в упаковку по 3 л, про яку нас часто запитують, оскільки для невеликої родини 5 л забагато. Також розливаємо і в скляну літрову тару, але цей напрям ще потребує розвитку.

Якщо це яблука Чемпіон або Хані Крісп, то маємо гарний вихід соку — 65-70 %. А от Гала і Голден важкі, дають багато осаду, через що обладнання забивається. Хоча на такий сік теж є свій покупець.

– Які у вас площі під садовими насадженнями?

– Всього в нас 9,5 га. Пів гектара у нас господарського двору, під садом було 9 га, та зараз залишилося всього 6 га. На весну 2020 року ми вже придбали садівний матеріал сорту Фуджі для розкорчованих нині 3 га.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Kurkul.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!