Фермерське господарство на Миколаївщині адаптується до змін клімату мінімізуючи їх вплив на продуктивність посівів
У фермерському господарстві «Світлана» на Миколаївщині щодо адаптації до змін клімату ухвалили чітке рішення: усі заходи мають бути спрямовані на мінімізацію їх впливу на продуктивність посівів.
Про це розповів Євгеній Домарацький, керівник ФГ «Світлана», пише Агротаймс.
💭 «По-перше, для цього відмовляємося від сівби «на ризик»: немає вологи в оптимальні строки – не починаємо сівбу, – розповів фермер. – Інколи навіть відмовляємося від сівби культури взагалі. Наприклад, це стосується ріпаку».
По-друге, сівбу озимих зернових проводять зі зміщенням строків сівби у бік пізніх, приблизно на десять днів.
По-третє, не роблять ставку на один певний сорт чи гібрид, постійно висівають кілька сортів озимої пшениці й озимого ячменю.
«Маємо в структурі посіву і сорти пшениці альтернативного типу (Клариса, Асканійська Берегиня), які здатні формувати врожайність за пізніших строків сівби на рівні, а інколи й вище від традиційних сортів», – додав пан Євгеній».
По-четверте, сівбу соняшнику починають раніше від оптимальних строків: кінець першої – початок другої декади квітня, щоб «вполювати» дорогоцінну вологу. Фунгіцидний захист на початкових етапах росту перешкоджає розвитку патогенної мікрофлори в цей період. Проблеми з бур’янами на сьогодні достатньо успішно вирішується, починаючи з ґрунтових гербіцидів і закінчуючи запровадженням технологій Express Sun, Clearfield, Clearfield Plus й інші.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!