Фермерів, які продають урожай на окупованих територіях, вважатимуть колабораціоністами?
Днями на сайті Запорізької обласної державної адміністрації з’явилося повідомлення “ЯК ДІЯТИ ФЕРМЕРАМ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ, ЩОБ УНИКНУТИ ОБВИНУВАЧЕНЬ У КОЛАБОРАЦІОНІЗМІ”. В “інструкції” зокрема йдеться, що реалізовувати урожай фермери можуть лише юридичним особам та громадянам України. У іншому випадку аграріям загрожує кримінальна відповідальність за колабораціонізм. Таке роз’яснення обурило представників сільськогосподарського бізнесу, пише SEEDS.
“Саме від співпраці з окупаційною владою, резидентами держави-агресора та військовими російської федерації застерігаємо запорізьких аграріїв, що може проявлятися у будь яких формах прийняття допомоги, матеріальних цінностей, добровільна безкоштовна та платна передача сільськогосподарської продукції цим суб’єктам, та інші форми підтримки та заохочення окупантів. Після збору врожаю зернових аграрії можуть реалізовувати сільськогосподарську продукцію виключно юридичним особам та громадянам України (в тому числі, розрахунок у натуральному вигляді з орендодавцями землі), та/або за наявності відповідних умов, залишити вироблену продукцію на зберіганні у себе”, – йдеться на сайті Запорізької ОДА.
Представники громадськості заявили про необхідність додаткових роз’яснень. Зокрема представниця економічної асоціації MEDA та колишня менеджерка Ради Жінок-Фермерів в Запорізькій області Олександра Гармаш заявила:
“Шановні представники та представниці Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації та Запорізької обласної державної адміністрації, є дуже велика потреба щодо роз’яснення по роз’ясненню. То ж будь ласка Ваші рекомендації про наступне:
* це точно стосується тільки зернових, чи овочів, фруктів, ягід, молока, м’яса також?
* чи може ЗОДА поділитися контактами юр.осіб України, які готові закупити продукцію з окупованої території?
* чи може ЗОДА поділитися контактами місць, де аграрії, не маючи власних потужностей, зможуть зберігати зібраний врожай?
Також дуже болюче
* чи має ЗОДА рекомендації, що робити з врожаєм, якщо нема умов для зберігання та / або відсутні юр.особи та фіз.особи України, які можуть купити врожай
*** не збирати та залишити на полі
*** зібрати та викинути
*** не збирати та спалити
*** не збирати та нехай перегниває
*** інші варіанти?
І нарешті най-най-болючіше
Припустимо … до однієї моєї знайомої прийшли закупівельники наперевіс з автоматами. І купили в неї врожай за тої вартістю, за якою захотіли.
Ваші рекомендації, що таким фермерам та фермеркам робити?
*** віддати врожай оркам та сказати “я не візьму з вас гроші”
*** далі, якось повідомити чинній владі про випадок – як це зробити?
*** а можна взяти гроші та перевести їх на ЗСУ чи рахунок благодійної організації? Якщо можна, то як це доказати, куди звернутись?”
Youtube та Підписуйтесь!