Фермери втратили врожай пізньої солодкої кукурудзи, якщо досі не встигли зібрати її
Уже протягом кількох днів практично на всій території України фіксують нічні заморозки. Солодка кукурудза – чутливий продукт. Тому фермери, які ще не встигли зібрати її, можуть втратити врожай, вважає Михайло Нагорняк, власник компанії “Мнагор” (Вінницька обл.), повідомляє SEEDS.
“Завжди робимо контрольний посів солодкої кукурудзи на пізній сезон. Звісно, ризик є. Адже трішки пізніше — є загроза осінніх заморозків! За останні 5 днів, майже по всій Україні, окрім півдня, пройшли нічні заморозки. Термометр опускався до мінус – 2 С градусів. А отже, в кого овочева солодка кукурудза планувалася на пізній сезон і не встигла налити до молочної, молочно-воскової стиглості, то все, мороз зробив свою холодну справу. Цьогоріч дозрівання трішки затягнулося, хоча пізні гібриди в нашій зоні можна висівати до 20 червня, а ранні до 1 липня. Бувало, минулими роками такі заморозки були й раніше, все ж для центральної України плануйте пізній посів таким чином, щоб збір був саме на такі дати – середина-кінець вересня, або початок жовтня”, – написав Михайло Нагорняк на своїй сторінці в соцмережі.
Ті ж виробники, які встигли зібрати пізню солодку кукурудзу вчасно, можуть непогано заробити. Згідно зі словами власника компанії “Мнагор”, ціна на качани зараз досить висока – коливається від 8 до 10 гривень.
Читайте також: У вінницьких ресторанах готують паразитів: як фермери перетворили збитки у прибуток?
Михайло Нагорняк знайшов застосування не лише для кукурудзи, а й для шкідників цієї культури. Грибок головня, або сажка, який вражає качани, ще називають мексиканським трюфелем. Його можна вживати як звичайні гриби. Компанія “Нагор” планує почати промислове виробництво “шкідника”.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!