Фермери Вінниччини відроджують коноплярство

0 608

На Вінниччині фермери вирощують промислові коноплі. За словами представника асоціації розвитку льонарства і коноплярства в Україні Андрія Олечка, клімат та ґрунти області сприятливі для цієї культури, пише SEEDS

“Вінниччина дає можливості для того, щоб відпрацювати технології. Коноплі мають велику додану вартість. Ми можемо переробляти як насіння, олію, протеїн, це мука, різного роду продукти, також конопляний шрот, який широко використовується. Ми можемо переробляти і листя, і стебло. Чому конопля дозволяє розвиватись регіонам? Бо логістика соломи максимум 70 км”, — розповів Андрій Олечко Суспільному.

Читайте також: Картоплярі України повертаються до сортів вітчизняної селекції

Перші посіви технічної коноплі на площі 90 га заклали в Хмільницькому районі. “Наразі культура під три метри. Це нова культура, ми самі ще вчимося. Спеку рослина пережила, стресу в неї не було”, — каже засновник фермерського господарства Василь Мельникович.



За його словами, цьогоріч був прийнятий закон про розділення медичних конопель і технічних. “Ця сфера декриміналізується і з наступного року можна буде вирощувати без дозволів. Цьогоріч ми стали насінєвим господарством, отримали статус насінєвого по коноплях, хочемо створити зону вирощування навколо 100 км для створення зони первинної переробки”, — розповів Василь Мельникович.

Наразі Асоціації розвитку льонарства і коноплярства в Україні звернулась до Мінагрополітики з пропозицією створити на Вінниччині Центр відродження коноплярства та льонарства. У Куманівцях врожай конопель збиратимуть в середині вересня. Тоді, за словами Олександра Лисого, буде зрозуміло, чи прибуткова ця справа.

“Ми купили дві косилики по три з половиною метри і пристроїмо до комбайна, щоб одразу збирати і забирати коноплю. Домовились, що до нас приїде міні переробний завод, щоб бачити свою економіку, чи варто далі сіяти чи не варто.

Сьогодні ведуться переговори з реалізацією насіння і по переробці стебла. Будемо думати, куди реалізовувати. Рахували, що при 700 кг насіння будемо в прибутку”, — зазначив голова фермерського господарства Олександра Лисий.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!