Зазвичай всі городники відчайдушно борються з бур’янами, мовляв – це сміття і непотріб, від якого завжди треба позбавлятися. Та не всі знають, що ці рослини можуть стати чудовим добривом.
“Раніше на свою ділянку я вносив перегній та коров’як. Але помітив, що із корисними мінералами до ґрунту потрапляли личинки комах, відповідно рослини хворіють. Нещодавно знайома порадила добриво – ферментований бур’ян.
Головне, щоб він був без насіння, бо воно може прорости і розмножитись. Всі бур’яни, які ви видаляєте з грядок, включаючи траву, яку косите на газонах, можна перетворити в корисну підгодівлю.
По-перше, ми вносимо під рослини азотне добриво у вигляді розчину, що швидше засвоюється як гній, у ньому відсутні яйця глистів”, – розповів досвідчений аграрій з Ладижина Андрій Скакодуб.
“По-друге, усуваємо ґрунтову кислотність за рахунок лужної реакції розчину. По-третє, насичуємо землю живими діяльними мікроорганізмами. Тобто це одночасно й живлення, і поліпшення середовища, і захист від багатьох хвороб.
Для приготування слід зірваний бур’ян скласти у чорні поліетиленові мішки. Після того залишити їх на городі під сонцем, аби бур’ян ферментувався. У такому стані вони мають перебувати днів два-три; якщо більше, то суміш перетвориться на компост.
Після того перемістити бур’ян у балію та залити теплою водою. Витримувати три години. Далі розбавляю екодобриво із водою у співвідношенні 1:1, після чого підживлюємо коріння рослин”, – продовжує Андрій Скакодуб.
“Я поливаю таким добривом і зверху. Вже помітив, що на помідорах за тиждень з’явилась зав’язь, добре вродили кабачки, а цього року матиму вперше ранню капусту. Після ферментації бур’ян використовую як мульчу. Її підкладаю під кущі та дерева”, – каже господар з Ладижина.
SEEDS.org.ua за інформацією 33 каналу
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!