Фермери України просунулися значно далі європейських колег і мають більшу економічну ефективність – думка

0 216

Українські фермери мусять більше занурюватись в процес не тільки вирощування, а й зберігання, доробки і переробки вирощеного врожаю, аніж європейські аграрії, що допомагає їм бути більш ефективними, пише SEEDS.

В цьому переконаний Андрій Марущак комерційний директор «Ван Дайк Технікс‎‎»‎‎, – компанії, яка спеціалізується на професійних рішеннях для зберігання та переробки ягід, фруктів та овочів. 

Читайте також: Андрій Марущак: додана вартість і експорт – це те, що допоможе українським овочівникам успішно заробляти в майбутньому

«Чому в Україні навіть невеликі фермери доволі успішні, я вже не кажу про агрохолдинги. Тому, що український фермер – він знається глибше в темі не тільки виробництва, а й бодай якоїсь первинної доробки чи переробки.

Навіть якщо взяти умовне вирощування зернових, в Європі невеликі фермери не мають можливостей сушки, доробки, сортування насіння чи зерна. А наші – мають. І цим вони доволі вигідно виграють в економіці. В Європі, врожай просто здають тим хто купує – тобто, власникам елеваторів, переробних підприємств, трейдерам», – розповідає Андрій Марущак.

На його думку, фермери України просунулися значно далі європейських колег і мають свою економічну ефективність.

«В Україні фермери самі є власниками елеваторів. Звісно, я не кажу про дуже малих фермерів. Однак аграрії, в яких є 200-300 гектарів вже мають навіть сушарки для зерна.

Наші фермери, навіть з війною та ростом цін на практично все, демонструють економічну ефективність. І це я говорю саме про невеликих українських фермерів, не про агрохолдинги – там зовсім інша математика», – говорить комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс‎‎».



Натомість фермери Польщі, Німеччини, Франції, Нідерландів, вони вимагають дотацій, нагадав експерт, тоді, як наші фермери не можуть собі дозволити суперякісне дороге і ефективне обладнання з Європи.

«Можливо те, що українські фермери трошки більше занурюються в процес не тільки вирощування, а й зберігання, доробки, переробки і всього іншого, допомагає нашим фермерам бути більш ефективними.

Але, на жаль, наші фермери не можуть собі дозволити суперякісне дороге і ефективне обладнання з Європи. Причина проста – доступ до дешевих грошей у нас, в Україні, мають тільки великі агрокомпанії.

Якби в наших малих фермерів, які обробляють від 50 до 3000 гектарів, був доступ до таких дешевих грошей, які мають змогу отримати європейські фермери. Якби вони могли закласти свою землю, могли абсолютно безперешкодно отримати фінансування, – ситуація була б зовсім іншою», – переконаний Андрій Марущак.

 

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням>>>

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!