Фермери України почали заробляти на бруньках смородини  

0 10 542

Смородину в Україні дедалі частіше вирощують не заради ягід, а задля бруньок. Для Європи цей різновид бізнесу не новий – десятиліттями французькі фармацевтичні та парфумерні підприємства закуповують у фермерів смородинові бруньки, пише SEEDS.

Україна не пасе задніх. Сьогодні оголошення про закупку бруньок можна зустріти на всіх популярних дошках аграрних оголошень. Здебільшого ці бруньки йдуть на виготовлення алкогольної настоянки під назвою «контабас».

Збирати смородинові бруньки можна майже з будь яких сортів, але найкращий сорт «Ювілейна копанева», бо на ній виростає найбільша кількість бруньок. Вік куща може бути будь-який, головне щоб бруньки містили побільше олії і мали приємний запах.

Найкраще збирати бруньки весною, коли вони вже досить добре набухли, але листочки з неї ще не вилізли. Однак можна це робити упродовж осені-зими.

Та варто пам’ятати, що бруньки дуже швидко пліснявіють, тож зберігати їх можна не більше 2-3 тижнів.

Читайте також: Звичайна ряска стала сировиною для виготовлення делікатесної «зеленої» ікри

Найкраще продавати свіжі бруньки, але якщо треба якийсь час зберігати то необхідно зберігати їх замороженими, для цього може підійти будь-яка морозильна камера. Але в жодному разі не підходить для зберігання холодильник, адже в холодильнику вони теж покриваються пліснявою.

Зазвичай бруньки продаються не на масу, а об’ємом, тому що більші бруньки, то швидше назбирується необхідний літраж, а відтак і вища рентабельність як роботи, так і з куща.

Вартість смородинових бруньок може варіюватися від 300 до 1000 грн за літр, але ціна змінюється залежно від поточних потреб, пише agronomy.com.ua

Однак контабас – не єдиний вид продукції, яка потребує смородинових бруньок. У сусідній Польщі дуже багато господарств вирощують смородину заради бруньок, які відправляють у Францію для парфумерної промисловості. У Франції готовий екстракт з бруньок чорної смородини вроздріб коштує 700 євро за 50 гр продукції.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!