Фермери України під час посівної вперше застосують інноваційне рішення для протидії посухам

0 3 404

Аграрії Херсонщини та Миколаївщини вперше в Україні застосовують інноваційні рішення для збереження вологи в обгрунтуванні та органічного живлення рослин, пише SEEDS

Таку безкоштовну можливість вони отримали від донорів з Японії та проекту «Згуртовані громади», який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

Загалом 125 аграріїв Херсонщини та Миколаївщини, що найбільше постраждали через підрив Каховської ГЕС, отримують безкоштовно 5120 кг сорбенту. Це допоможе частковому проблемі нестачі води для поливу, повідомляє Мінагрополітики.

«Інноваційний процес у компіляції сорбенту – органічного гідрогелевого продукту, що дозволяє зберегти вологу в обґрунтованості, а після використання розпадається на живильні речовини для удобрення. Це рішення нове для українських аграріїв, але добре відомо в Японії, Індії, та посушливих регіонах країн та ЄС», – йдеться у повідомленні Міністерства.

Сорбент, який називають EF Polymer – це екологічно чистий продукт, виготовлений з органічних відходів, таких як шкірки фруктів. Завдяки гідрогелевій консистенції він зберігає у підставі вологу, поступово вивільняючи її рослини. Таким чином сорбент дозволяє скоротити використання води на 40%. без того, продукт 100% біологічно розкладається та перетворюється на добрива, допомагаючи зберегти ще й до 20% на удобренні.

Читайте також: Фермер перетворив старий комбайн на дивовижний будинок для відпочинку

Сорбент широко використовується в Японії та в інших країнах світу. Його входять у ґрунт під час посівної. Працює він таким чином: поглинає в 50-100 разів більше своєї ваги, далі – зберігає вологість у підставі на 15 днів більше звичайного часу і вільно її віддає рослини. Таким чином культура відчуває менше стресу від зневоднення. Водночас сорбент запобігає ерозії ґрунту. Через 180 днів продукт починає розкладатися і працює як органічне добро. Для того, щоб сорбент почав працювати, хоча достатньо б одного полива чи опадів.


За відгуками японських та європейських аграріїв, таке інноваційне рішення дозволяє збільшити врожайність у посушливих регіонах на 10-30%. Результати його застосування в Україні дослідницьких фахівців Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НАНУ, а також самі аграрії з Херсонщини та Миколаївщини.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!