Українські фермери можуть заробляти сотні тисяч з одного гектара, вирощуючи алтею лікарську
Вирощування лікарських трав в Україні може бути не менш прибутковішим за за вирощування овочевих культур чи ягід. Наприклад, тільки прибуток при вирощуванні алтеї лікарської може скласти 100-108 тис. грн з одного гектара при витратах в розмірі 50 тис. грн/га.
Таку думку висловив технолог-консультант компанії “Шлесем-Україна” з вирощування лікарських рослин Олександр Губанєв під час вебінару “Бізнес на виробництві лікарських рослин трав’яний групи” організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.
Олександр Губанєв зазначив, що корінь алтеї лікарської сьогодні реалізується на українському ринку лікарських рослин в ціновому діапазоні 50-60 грн/кг - ціна залежить від посередника, який закуповує сировину. Якщо ж здавати сировину безпосередньо переробнику, то вартість продукції буде вищою.
“Вартість трави починається від 20 грн/кг і досягає 35 грн/кг. Витрати на вирощування одного га алтеї складають близько 50 тис. грн. При можливості отримання валової продукції на суму 160 тис. грн. З огляду на названі ціни реалізації, можна підрахувати, що прибуток з одного га складе 100-108 тис. грн.”, – повідомив фахівець.
За словами Олександра Губанєва, алтея зростає в дикорослому вигляді і цей факт пояснює певні складності в його заготівлею через різноманіття популяцій культури, які можна переплутати між собою.
“Одним з видів сировини, що отримується з алтеї, є трава, яку збирають у фазі масового цвітіння. Інша сировина цієї культури – коріння, яке збирають восени. Культура ця багаторічна, але збирати її можна практично вже в перший рік вегетації.
У цей період урожайність буде трохи нижче, ніж на другий рік вегетації, але достатня для отримання належної рентабельності бізнесу. Так, в середньому можна зібрати близько 25-30 ц/га трави і 20-30 ц/га – кореня”, – повідомив Олександр Губанов.
Він додав, що фактично у алтеї більше використовують корінь. Однак і трава користується попитом у фармацевтичних компаній, не зважаючи на те, що існують деякі питання до якості виробленої сировини.
“Тому я б рекомендував тим, хто буде вирощувати алтею, звертатися до закупників, ще на етапі вирощування. Це допоможе скорегувати якість самої сировини по подрібнення, кольором забарвлення, співвідношенню листя і стебел”, – порадив фахівець.
Основна підготовка грунту перед посівом алтеї, за словами Олександра Губанєва, полягає в проведенні осінньої оранки перед посівом на глибині не більше 20-25 см, адже корінь алтея є стрижневим і невеликі корінці проникають на глибину 30-40 см.
“Але основна маса коренів знаходиться на глибині до 25 см і для комфортного зростання рослини і освіти ній прямих коренів і потрібна оранка на вищеназвану глибину”, – пояснив Олександр Губанєв.
Він також додав, що практично всі регіони України підходять для вирощування алтеї лікарської. Найголовніше для культури – це своєчасний посів насіння. Висівати їх потрібно, коли грунт прогріється на глибину до 10 см до температури не менше +5 градусів Цельсія. Крім того, грунт повинен містити достатню кількість вологи.
Уже після збору врожаю, коріння подрібнюється для того, щоб воно швидко просохло. Якщо цього не зробити, то сохнути корінь буде досить довго і може зіпсуватися. Сушка кореня відбувається при температурі + 45-50 градусів Цельсія. Після чого продукція упаковується в мішки для реалізації.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!